Egy utazó fotós fizetése

Az utazó fotósok fényképeket készítenek utazási magazinok, útikönyvek, természet magazinok, újságok és sok más kiadvány számára. Ellentétben a nem utazó fotósokkal, akik minden munkájukat helyben végzik, az utazó fotósoknak fel kell készülniük arra, hogy utazzanak a föld távolabbi sarkaiba, hogy megragadják a közös és rendkívüli képeket. Az utazó fotósok fizetései hasonlóak a legtöbb más fotóshoz.

$config[code] not found

Munkaköri leírás

Heti vagy akár hónapos csomagolásra és távozásra való képesség az utazó fotósok számára valóság, ami olyan tényezőt rejt magában, amely elrettent számos fotóst, aki inkább egy stabilabb életmódot szeretne. Az utazó fotós munkája azonban rendkívül izgalmas és jutalmazó lehet a megfelelő jelölt számára. Az utazó fotósok megosztása jelentősen változik. Felkérhetik őket, hogy fényképezzenek egy sporteseményt, nemzetközi fesztivált, katasztrófavédelmi területet, vadvilágot, építészetet és mindent. Az órájuk rendszerint szabálytalan; ez természetesen nem tipikus kilenc-öt munka.

Fizetés tartomány

Az utazó fotósok összehasonlíthatók más fotósokkal, bár valóban attól függ, hogy milyen fényképfajtát fókuszálnak, és más tényezők is. A Munkaügyi Statisztikai Hivatal szerint a fotósok éves átlagkeresete 29.440 dollár volt 2008 májusától. A fotósok átlagos 50 százaléka 20,620 és 43,530 dollár között keresett. A legjobb fotósok több mint 62.430 dollárt szereztek, míg a fotósok alsó 10 százaléka évente 16,920 dollárt tett ki.

szempontok

Az utazó fotósoknak figyelembe kell venniük a munkájuk során felmerülő utazási költségeket. Míg a járatokat és az egyéb szállítási költségeket gyakran a magazin vagy a könyvkiadó fedezi, akik a fotókat kérik, ez nem mindig áll fenn. Néhány munkáltató naponta ösztöndíjat kínál a fotósai számára a munka közben; mások magukra hagyják ezeket a költségeket. Az utazó fotósoknak meg kell vásárolniuk saját felszerelésüket, beleértve a kamerákat, állványokat, filmeket, tokokat és filmszerkesztő szoftvert. Napjainkban rendkívül ajánlott a személyi számítógép használata.

Job Outlook

A foglalkoztatási kilátások várhatóan átlagosan maradnak a többi szakmához képest. A jól ismert magazinok és újságok legjobb pozíciói rendkívül versenyképesek, és sok tapasztalat szükséges. A Munkaügyi Statisztikai Hivatal szerint a foglalkoztatás várhatóan 12% -kal nő 2008 és 2018 között. A főiskolai diplomával rendelkező munkavállalók könnyebben várják a munkát, mint azok, akik nem rendelkeznek fokozattal.