A Carpenters sok pénzt csinál?

Ha álmodni tudsz, egy asztalos (valószínűleg) építeni tud. Ezek a kereskedők elsősorban fával dolgoznak az otthonok és egyéb épületek felépítésében és felújításában. Ez a szakma tökéletes illeszkedést jelenthet, ha szeretne dolgozni és dolgozni kezével, és nem akar egyetemi oktatást folytatni. A munka szerelme fontos: Az átlagos asztalosbér meglehetősen szerény, így a kereskedelem tanulása általában nem vezet nagy vagyonhoz.

$config[code] not found

Munkaköri leírás

Asztalos fa, más anyagok és eszközök épülnek fel, cserélnek ki és javítanak különböző szerkezeteket. Ezek a profik elolvashatják és követhetik a tervrajzokat, és biztonságosan használhatják a kézi és elektromos szerszámok széles skáláját.

Néhány ácsmester infrastrukturális projekteken dolgozik, segíti az utak és hidak építését faelemek építésével. Mások építik az új házak és épületek belső kereteit. Még mások a régi épületek felújítására specializálódnak, ami magában foglalhatja az összetörő gerendák új szerkezetekkel való helyettesítését. Az ácsok belső és külső tervezési munkákat végeznek a meglévő lakások és épületek számára. Az ügyfelek bérelnek szekrényeket, belső falakat, lépcsőket vagy korlátokat építenek, fából készült fedélzetet hoznak létre és így tovább.

Az emberek gyakran összezavarják az ácsokat a vállalkozókkal. A vállalkozó felügyeli az egész építési projektet, amely magában foglalja az alvállalkozók felügyeletét és a költségvetések és engedélyek kezelését. Az asztalos általában konkrét építési projektekre összpontosít. Dolgozhat magának, és közvetlenül az ügyfelekkel konzultálhat arról, hogy mit akar tenni, vagy egy nagyobb építési személyzet részeként vállalkozó alatt dolgozhat.

Oktatási követelmények

Ami a formális oktatást illeti, a középiskolai diploma vagy a GED minden, ami tipikusan szükséges egy asztalosnál. Egyes közösségi főiskolák és szakiskolák képzési programokat kínálnak a törekvő ácsok számára, de sokan a munkahelyi képzésen keresztül lépnek be a területre. Néha egy fiatal személy asztalos asszisztensként indul, és néhány év múlva elegendő tapasztalatot szerez, hogy önállóan szüntesse meg magát. A pályázók is csatlakozhatnak olyan formális gyakornoki programokhoz, amelyek magukban foglalják a tantermi és a helyszíni képzést. A helyi ácsmesterségek csoportja útmutatást adhat arról, hogyan lehet elkezdeni.

Ipar

Az ácsok mindenhol szükségesek. Hosszú órákban dolgoznak, de általában éjszaka, hétvége és ünnepnapok lehetnek. Az egyik legnagyobb probléma, amelyet a leendő ácsoknak figyelembe kell venniük, a biztonság. Ezek a szakemberek elektromos szerszámokat használnak, a talaj felett dolgoznak, és sok fizikai kopásnak kell elviselniük. Az ácsoknál gyakori a sérülések.

Év tapasztalat és fizetés

Az ácsok, akik önmagukban dolgoznak, saját díjakat állapítottak meg a munkák befejezéséhez. A száj-száj és a készség fontos szerepet játszik annak meghatározásában, hogy az ácsok munkát végeznek-e, így egy fiatal asztalos ténylegesen többet tud tudni tölteni, mint a tapasztalt társainak, ha igényel. A nagyvállalatoknál gyakori, hogy egy asztalos órát fizetnek, nem pedig munkát.

A medián asztalos fizetés volt $45,170, 2017 májusától, ami azt jelenti, hogy az ácsok fele többet keresett, és kevesebbet keresett. Az asztalosok 10% -a többet szerzett $80,350. A munkakörnyezet befolyásolja az átlagos ácsbért. A medián fizetés volt $49,960 a nem lakóépületekben dolgozó asztalosok számára $43,660 2017. májusában a lakóépületben dolgozók számára.

Munka növekedési trend

Mivel a Baby Boomers életkora a munkaerőből származik, számos régióban tapasztalható szakképzett munkaerőhiány. Bár az Egyesült Államok Munkaügyi Statisztikai Hivatala előrejelzi, hogy az ácsmunkák 2016 és 2026 között átlagosan növekszik, az építőipar szakértői szerint a következő évtizedekben jelentős a kereslet a kereskedők, mint az ácsok iránt.