Mi az a személyzetkezelő munkaköri leírása?

A személyzet vezetője felügyeli az alkalmazottak csapatát. A személyzeti vezetők minden iparágban dolgoznak, a feladatok nagymértékben eltérnek az egyes vállalatoktól. Néhány munka a marketingben, részben az értékesítésben, néhány reklámban, mások az építőiparban vagy a biztosításban. A munkatársak vezetői azonban a területektől függetlenül egy közös célt képviselnek: a munkatársak motiválása és csapata.

alapjai

Minden iparág személyzeti vezetői ugyanazokat a feladatokat látják el. Ez magában foglalja az alkalmazottak meghallgatását és felvételét, valamint azok megfelelő képzésének biztosítását. A személyzeti vezetők teljesítményértékeléseket is végeznek, és szükség esetén tüzet alkalmazanak. Ez azonban gyakran utolsó lehetőség, mivel a személyzeti vezetők törekednek arra, hogy magas szinten tartsák az erkölcsöt és a termelést, korlátozzák a viszályt és a forgalmat. Szintén kezelik a munkatársak ütemezését, a számlák és a feladatok kijelölését, valamint a problémák felderítését és a megoldást.

$config[code] not found

szakértelem

A személyzeti vezetőknek erős vezetőknek kell lenniük, akik munkájukban szenvedélyt mutatnak. Kiváló kommunikációs készségekkel kell rendelkezniük, gyakran írásbeli és szóban is. Magabiztosnak, betegnek, rugalmasnak, professzionálisnak, szervezettnek, racionálisnak és gyakran kreatívnak kell lenniük. Szintén szakértőknek kell lenniük vállalatuk politikáiban, irányelveiben és küldetésében, biztosítva, hogy a személyzetük tagjai is megértsék őket. A mai munkatársaknál is nagyon valószínű, hogy a személyzet vezetői valamilyen formájú számítógépes és technikai ismereteket igényelnek.

Háttér

Az oktatási követelmények, hogy a személyzet vezetőjévé váljanak, az ipar és az egyes cégek között igen eltérőek. A marketingnél alkalmazott személyzeti menedzsernek bachelor vagy akár mesterképzésre is szüksége lehet, míg a számítógép-javítóműhely vezetőjének csak egy szakiskolai igazolásra lehet szüksége. A személyzeti vezetőknek rendszerint időt kell tölteniük egy személyzet tagjaként, vagy egy kapcsolódó iparág személyzeténél, mielőtt előmozdítják a csapat vezetését.

Kilátások

A vezetők lehetőségei valószínűleg bőségesek lesznek az iparágtól függetlenül, mivel minden vállalkozásnak szüksége van valakire, hogy szervezze és motiválja a munkatársakat minden osztályon. A leggyorsabban növekvő vezetői pozíciók közül az Egyesült Államok Munkaügyi Statisztikai Hivatala szerint az emberi erőforrások, az értékesítés, a PR és a marketing. A BLS előrejelzése szerint a humánerőforrás-menedzserek foglalkoztatása várhatóan 228% -kal növekedne 2018-ra, míg az értékesítési vezetőké 15% -kal nő. A BLS szerint a közönségszolgálati és marketing menedzserek 13 és 12 százalékkal növelik munkájukat.

Kereset

A személyzeti vezetők bérei ugyanolyan mértékben különböznek, mint azok a sok iparág, ahol dolgoznak. Például a PayScale.com szerint az informatikai menedzserek 2010 májusában $ 57,000-ról közel 101 000 $ -ra szereztek, míg a kiskereskedelmi értékesítések 31 000-ről több mint $ 53,000-ra.