Támogatási személyzet munkaköri leírása

A támogató munkatársak számos iparágban dolgoznak, és feladataik nagymértékben eltérőek. A legtöbb esetben felelősek a rutinszerű irodai feladatokért, amelyeket a többi alkalmazott túlságosan elfoglalva kezel. Például egy támogató személyzet írhat betűket vagy fax dokumentumokat, amelyeket a felettesei írtak, vagy fontos adatokat beírnak a számítógépekbe. Segíthet az értékesítésben vagy a könyvelésben is.

alapjai

A támogató személyzet különböző feladatokat lát el, és készen kell állnia arra, hogy egyszerre sok feladatot kezeljen. Lehet, hogy felelősek a hívások vagy fontos üzenetek továbbításáért, vagy a jegyzőkönyvek megtartásáért. Néhányan még el is terjeszthetik cégük bejövő levelét, míg mások segíthetnek a találkozók ütemezésében. Bizonyos iparágakban a támogató munkavállalóknak meg kell győződniük arról, hogy a készleteket megrendelik és a polcokat raktározzák. Esetenként előfordulhat, hogy felelősek a számlázásért és a gyűjteményekért is.

$config[code] not found

szakértelem

A támogató személyzetnek gyors tanulóknak és sokoldalúnak kell lennie. Erős kommunikációs készségekkel kell rendelkezniük - mind írásbeli, mind szóbeli - és egy jó munkamenetet. Pozitív hozzáállásukkal kell megközelíteni munkájukat, és alaposan meg kell érteniük vállalatuk politikáit és általános küldetését. Ezen túlmenően a támogató személyzetnek valószínűleg szüksége van az alapvető számítógépes ismeretekre. A támogató személyzet gyakran kommunikál az ügyfelekkel, így képesnek kell lennie arra, hogy professzionális és udvarias módon viselkedjenek.

Háttér

A támogatási alkalmazottakra vonatkozó követelmények iparágonként eltérőek. A legtöbb esetben elegendő a középiskolai diploma és a tanulási képesség. Ez különösen igaz azokra, akik a közigazgatási asszisztensek, a titkárok vagy a recepciósok címét hordozzák. Egyes cégek támogató munkatársakat igényelnek, hogy társult oklevelet vagy bizonyítványt hordozzanak, különös tekintettel olyan területekre, mint a gépelés, a nyelvtan, a kommunikáció és az üzleti tevékenység. Ismét nagyban függ az egyes vállalkozások méretétől és terjedelmétől.

kilátás

Az iroda és az iroda támogatásának lehetőségei az elkövetkezendő években bőségesek lehetnek. Az Egyesült Államok Munkaügyi Statisztikai Hivatala szerint az általános irodai tisztviselők munkahelyeinek várhatóan 12 százalékkal növekedni fognak 2018-ra. A BLS becslése szerint a titkárok és az adminisztratív asszisztensek foglalkoztatása 11 százalékkal nőtt ugyanebben az évtizedben.

Kereset

A támogató személyzet tagjai az iparágonként ingadoznak, valamint az állásukra és az általános feladatokra fordított idő. A BLS szerint az általános irodai tisztviselők 2008 májusában óránként 25.320 dolláros átlagkeresetet szereztek, míg a titkárok és az adminisztratív asszisztensek átlagosan 29,050 dolláros béret fizettek ugyanazon a hónapon.