A Vevő vásárlói feladatai

A termelési osztályba járás mindig szép. A termék minden élénk színe és a tiszta és okos kijelzők nehezen hagyhatók figyelmen kívül. A termelési vevő feladatai közé tartozik a szép környezet megteremtése. A friss termékek kiválasztása, beszerzése, árazás és megjelenítés a termelési vevő munkaköri feladatai.

Keressen és tárgyaljon a szállítókkal

A termékvásárlók egyik legfontosabb feladata az ár megtalálása és tárgyalása a beszállítókkal. A kedvező árak, a minőség, a szállítás és a feltételek mindegyike tárgyalni kell. Bármely kedvező beszerzési lehetőséget közölni kell a vezetőséggel. A termék vásárlójának tudnia kell, és követnie kell a bolt üzletpolitikáját (mint például az ökológiai vásárlást vagy a helyi termelők elsőbbségét) a termék vásárlásakor. A termék beszerzőjének másik feladata, hogy a beszállítóktól beszerzett termékeket adatrendszerbe vagy könyvbe foglalja a megfelelő kormányzati értékelés érdekében.

$config[code] not found

Értékesítés

Az ügyfelek rajzolásához kulcsfontosságú a vonzó megjelenítési tervek tervezése. Ez magában foglalja a következetes, olvasható és világos jeleket is. A termék vásárlójának a nap folyamán ki kell vágnia, feltöltenie és forgatnia kell a termékeket. Egy másik feladat, hogy segítséget nyújtson az ügyfeleknek a kérdésekkel és a különleges megrendelésekkel. A termék vásárlója felelős a termékek árképzéséért az értékesítési és árréscélok elérése érdekében, miközben versenyképes marad más üzletekkel. Egy másik feladat az, hogy a veszteségek csökkentése érdekében olyan termékeket jelöljön ki, amelyek nem értékesítik. A más áruházak rendszeres látogatása az árak és a termékmegjelenítések összehasonlítása érdekében szintén a gyártói vevő kötelessége. A másik az, hogy a promóciók összehangolása érdekében részt vegyenek a boltok és a vásárlók ülésein.

Karbantartás

A karbantartás egy másik vevő kötelessége. Biztosítja, hogy a termékmegjelenítések, tárolóhelyek és előkészítési területek tisztaak és rendezettek. Ezeknek a területeknek meg kell felelniük az állami és megyei egészségügyi osztály szabványainak. A termék vásárlójának, ha alkalmazható, a sérült, elrontott vagy visszajuttatott termékekre is hitelt kell kapnia. A másik feladat annak biztosítása, hogy az eladhatatlan termékeket megfelelően ártalmatlanítsák. A termékvásárlóknak tanácsot kell adniuk a berendezések kezelésére vagy a kijelző javításaira, vagy ha cserére van szükség.

Termelési vevő minősítése

A termék vásárlói minősítése a cégtől függően változik. A legtöbb vállalatnak szüksége van egy főiskolai végzettségre, vagy ötéves tapasztalattal a termék megvásárlására. Szükség van továbbá erős kommunikációs készségekre és tárgyalási készségekre. A vásárlóknak képesnek kell lenniük 60 font felemelésére, hosszú ideig állni és hideg körülmények között dolgozni. Képesnek kell lenniük arra, hogy folyamatosan tanuljanak, hogy megfeleljenek a munka változó követelményeinek. Az egyéb képesítések magukban foglalhatják az ökológiai tanúsítási szabályok és a kereskedelmi és ökológiai termesztési gyakorlatok ismeretét.