CNA munka leírása az ápolási otthonok rehabilitációjára

Tanúsított ápolási asszisztensek vagy CNA-k is nevezik ápolók segédjeinek, betegápolási technikusoknak és egészségügyi segítségnek. Felelősek az alapvető betegellátás biztosításáért egy engedélyezett gyakorlati vagy regisztrált nővér felügyelete alatt. Az ápolási otthonokban a rehabilitációban segítő CNA-k felügyelik a beteg állapotát és segítik őket a napi feladatok ellátásában. A belépő szintű mezőbe belépők gyakran regisztrált ápolókká válnak.

$config[code] not found

Feladatok

Az ápolási otthonokban a rehabilitációban segítő CNA-knak képzettnek kell lennie az idős lakosok kezelésében. A CNA ápolási otthonában fennálló feladatai közé tartozik a rezidens egészségi állapotáról és gondozásáról szóló pontos írásos jelentések megőrzése. CNA-ként az ápolási otthonban a felelősség magában foglalhatja a fürdőzést, az öltözködést és a lakosság etetését. A CNA-k segítenek a betegek rehabilitációs tervében. Ez magában foglalhatja az átruházás, a gyaloglás és a terapeuta által meghatározott egyéb fizikai, beszéd- vagy foglalkozási terápiás tevékenységek támogatását. CNA-ként Ön felelős lesz a lakosság vérnyomásainak, hőmérsékletének és impulzusértékeinek felügyeletéért és jelentéstételéért a felügyelő nővérnek. A CNA-knak más feladatok ellátására is szükség lehet a kijelölt létesítményen belül.

szakképesítés

Azok a keresők, akik az ápolási otthon rehabilitációs környezetében dolgozó CNA-ként dolgoznak, érvényes bizonyítványt igényelnek a kívánt államban, ahol munkát keresnek. A minősített ápolási asszisztensekre vonatkozó állami szabályozási intézkedések változóak. Az ápolási otthonokban lévő CNA-k képesek hatékonyan kommunikálni, szóban és írásban is. Ennek a szerepnek más képesítései közé tartoznak az ápolási otthon lakóival és családtagjaikkal fenntartott munkakapcsolatok fenntartása. A rehabilitációs ápolási otthonokban lévő CNA-k minőségi szolgáltatást nyújtanak a belső vagy külső ügyfelek minden szintjén.

Oktatás

Az ápolási otthonokban CNA-pozíciókat keresőknek középiskolai vagy általános egyenértékűségi diplomával kell rendelkezniük. A CNA-kat hitelesíteni kell. A tanúsítványoknak jó minőségűnek kell lenniük ezen a területen. A CNA képzése és tanúsítása a közösségi főiskolákon, az orvosi intézményeken és a Vöröskereszten kínált programok révén érhető el.

lehetőségek

Az Egyesült Államok Munkaügyi Statisztikai Hivatala szerint a minősített ápolási asszisztens munkahelyek száma 2018-ra 19% -kal nő. A jövőbeni CNA-k növekedése az egyre öregedő népesség szükségleteinek köszönhető. Várható, hogy az egyének ápolási otthonokban történő rehabilitációjához szükséges CNA-k gyorsabban nőnek, mint más iparágak. Ezek a kilátások a modern technológiákon és az orvostudományokon alapulnak, ami a legtöbb személy átlagos élettartamát meghosszabbítja. A PayScale.com beszámolók szerint a tanúsított ápolási asszisztens munkaerő 91% -a nő 2010-től.

Fizetés

A CNA-k kiindulási fizetését befolyásoló tényezők az ipar választása és tapasztalata. Azok, akik ápolási otthonokat keresnek, a PayScale.com szerint 9 és 12 dollár közötti kezdőórát számíthatnak. A hosszú távú gondozási és rehabilitációs központok foglalkoztatási lehetőségei hasonló kezdeti óradíjakkal rendelkeznek. A főiskolai végzettséggel rendelkező egyének fizetései jellemzően a 9 és 12 dolláros órák közötti tartományba esnek.