Sanitárius munkaköri leírás

A szanatóriumok rendszeres ellenőrzéseket végeznek az üzleti környezetben az állami és a magánszektorban, hogy megbizonyosodjanak arról, hogy megfelelnek az egészségügyi, biztonsági és környezetvédelmi előírásoknak helyi, állami és szövetségi szinten. Ezek a szakemberek arra is törekednek, hogy felismerjék, megakadályozzák és megoldják az egészségügyi problémákat a munkahelyeken, az ipari termelőkben, az élelmiszer-előkészítő létesítményekben és más környezetben.

Munkakövetelmény

A szanatóriumok vizsgálják az egészséget és a biztonságot az üzleti környezetben, a biztonsági és egészségvédelmi előírások betartatására és a kockázati tényezők meghatározására. Az ezen a területen dolgozni kívánó embereknek analitikus gondolkodással, megfigyeléssel, kommunikációval és vezetői képességekkel kell rendelkezniük. A környezetvédelmi egészségügyi munkaköri leírások olyan pályázókra szólítanak fel, akik önállóan tudnak dolgozni minimálisan felügyelet nélkül, és akiknek kiváló etikai és megbízhatósági érzése van.

Meg kell tartaniuk a főiskolai diplomát egy mérnöki vagy tudományos területen, és ideális esetben előzetes munkatapasztalatot. Egyes leendő szanatóriumok a közegészségügyben és a higiéniában is megszerzik mesterüket. A mesterfokozat elérése jelentős karrierlehetőséghez vezethet. A szanatóriumok számára tipikusan szükséges tanfolyamok közé tartozik a kémia, a biológia, a biztonság és a higiénia, valamint a mikrobiológia és a patológia.

A legtöbb munkáltató megköveteli, hogy a pályázók részt vegyenek az állami közegészségügyi osztályon, és részt vegyenek a képzéseken. Néhányan azt is megkövetelhetik, hogy az államtól függően a higiéniai jelölteknek engedélyt vagy tanúsítványt kell tartaniuk. A szakemberek ezeket a hitelesítő adatokat állami igazgatósági vizsgákon keresztül szerezhetik meg, és a továbbképzési órákon keresztül általában meg kell újítaniuk engedélyüket vagy tanúsítványukat.

Sanitárius felelősség

A professzionális szaniterek számíthatnak arra, hogy napi feladataikban a következő feladatokat látják el:

  • Figyelje meg a munkavállalók magatartását a létesítményekben annak biztosítása érdekében, hogy a betegségek terjedésének megakadályozása érdekében dolgozzanak.
  • Oktassa a lakosságot és az egyéneket a szennyezés csökkentésének módszereiről.
  • Készítsen protokollokat a köz- és ipari higiéniai normák fenntartására.
  • A meglévő egészségügyi előírások érvényesítése a közösségi gyakorlatokban.
  • Ellenőrizze a hulladék ártalmatlanítását és kezelését olyan környezetekben, mint a kórházak, a vállalkozások és az állami szektor.
  • Személyes gyakorlatok és berendezések ellenőrzése.
  • Interjúk készítése a lakossággal a hulladék ártalmatlanításáról és a higiéniai szokásokról.

A szanatóriumi szakma gyakran utazik különböző helyekre, ahol a munkavállalóknak meg kell vizsgálniuk a higiéniai szinteket és eljárásokat. Ezek a szakemberek gyakran jóváhagyják és fájlokat is kiadnak.

A szanatóriumok időt töltenek az adatgyűjtés terén, és irodai környezetben is működhetnek. Az irodában a szaniterek azon dolgoznak, hogy felmérjék a területen gyűjtött információkat, hogy meghatározzák a jelenlegi viselkedések lehetséges hosszú távú következményeit. Ezeket a megállapításokat írásbeli jelentésekben vázolják fel, és ennek megfelelően megelőző stratégiákat dolgoznak ki, amelyeket nyilvános szinten taníthatnak.

Nyereség potenciál

A szanatóriumok éves átlagbérét keresik $42,183, PayScale szerint. Ez lebomlik $18.48 óránként. A 90-es században a szanatóriumok a kereső skála szerint $73,000 évente, míg a legalacsonyabb tizedik százaléka kb $28,000 minden évben. Ezen a területen a belépő szintű szakemberek általában kevesebbet keresnek $35,000 évente, de a késői karrier után - több mint 20 éves tapasztalat után - általában többet tesznek $60,000 évente. Az Egyesült Államok Munkaügyi Statisztikai Hivatala a munkahelyi egészségvédelem és a biztonsági szakemberek és technikusok számára 8% -os növekedést tervez 2016 és 2026 között, ami megegyezik az országos átlagos növekedési rátával.