A kiskereskedelmi padlókezelő szerepe

Akár egy kis butik, akár egy nagy áruház, a kiskereskedők értékesítőket alkalmaznak, hogy válaszoljanak az ügyfelek kérdéseire, feldolgozzák az ügyfelek tranzakcióit, és ami a legfontosabb, aktív eladási árukat. A kiskereskedelmi emeleti vezető feladata, hogy felügyelje ezt az értékesítői csoportot, hogy biztosítsa ezeket az üzleti célokat.

Munkaköri kötelességek

A padlókezelő különböző kalapokat visel. Mint az általa kezelt értékesítők, az ügyfeleit a kérdések megválaszolásával és áruk értékesítésével szolgálja. A kellemes vásárlási élmény biztosítása és az áruk lehető legjobb módon történő bemutatása érdekében megjelenítheti az ablakokat és rendezheti a bemutatótermet. A padlókezelőnek is van felelőssége. Rutinszerűen készíti el az aktuális készletek leltárát, és szükség esetén újrarendezi a termékeket. Emellett új értékesítőket vesz fel és képez, és értékesítési csapat találkozókat vezet.

$config[code] not found

Képzés és oktatás

Bár a formális oktatás nem feltétlenül szükséges ahhoz, hogy lakossági emeleti vezetővé váljon, sokan, akik a területen dolgoznak, egyetemi és még mesterképzéssel rendelkeznek. A közös tanulmányterületek közé tartozik a marketing, a kiskereskedelmi menedzsment és az értékesítési menedzsment. A munkaadók számára fontosabb azonban, hogy a jelölt igazi kiskereskedelmi tapasztalata. A legtöbb esetben a kiskereskedelmi emeleti vezetőket a kiskereskedelmi forgalmazóként való munkavégzés után bérlik vagy reklámozza. A korai pályafutás során az értékesítők jellemzően a témák széles körét lefedő munkahelyi képzést kapnak, beleértve az ügyfélszolgálatot, a vállalati legjobb gyakorlatokat és a veszteségmegelőzést. Ők is kaphatnak olyan képzést, amely az értékesített termékekre jellemző.

Kompenzációs számlák

Az Egyesült Államok Munkaügyi Statisztikai Hivatala szerint 2010-ben a lakossági értékesítők átlagosan 9,94 dollárt fizettek óránként. A kiskereskedelmi emeleti vezetők vagy az első vonalbeli felügyelők azonban évente átlagosan 17,70 vagy 36,820 dolláros órabért kaptak. Míg a vezetők legalacsonyabb 10 százaléka átlagosan 23.410 dollárt fizetett, a legmagasabb keresők ebben a szakmában 61 000 dollárt fizettek. A fizetési skála változása a kiskereskedelmi ágazat különböző kompenzációs struktúráinak tulajdonítható. Egyes üzletek például fizetnek a lakossági padlókezelőknek standard órabér vagy éves bérbért. Más munkáltatók ezzel szemben az alapfizetésen kívül jutalékot is fizethetnek eladott árukért. Ha a jutalékok tényezők, a lakossági emeleti vezetők jövedelme nemcsak a menedzser és a csapat értékesítése, hanem a gazdaság általános egészsége is függ.

Az iparág áttekintése

Bár a kiskereskedelmi emeleti vezetők minden típusú üzletben találhatók, 2012-ben az Egyesült Államok Munkaügyi Statisztikai Hivatala arról számolt be, hogy ezek az egyének túlnyomórészt általános áruházakban, élelmiszerboltokban, ruházati üzletekben, építőanyag-áruházakban, valamint egészségügyi és személyi gondozó üzletekben találhatók. Bár Kaliforniában a legtöbb ilyen munkavállalót foglalkoztatják, a legmagasabb keresőket Rhode Island-ban találták.

2016 Fizetési információk a kiskereskedelmi értékesítők számára

Az Egyesült Államok Munkaügyi Statisztikai Hivatala szerint a kiskereskedelmi forgalmazók 2016-ban átlagosan 23.040 dolláros fizetést szereztek. Alacsony szinten a kiskereskedelmi értékesítők 19,570 dolláros 25 százalékos fizetést szereztek, ami azt jelenti, hogy 75 százalékkal többet ért el. A 75. százalékos fizetés 30 020 dollár, ami 25 százalékkal többet keres. 2016-ban 4,854,400 embert foglalkoztattak az Egyesült Államokban kiskereskedelmi forgalmazóként.