Assistant Marketing Manager munkaköri leírás

A marketing igényes karrierlehetőség. A mangereknek - még az asszisztens szintjén is - várhatóan teljesülnek a határidők, és minden fordulóban eredményeket hoznak. A marketing menedzserek asszisztenseinek is sokféle készségre van szükségük. A sikeres marketingesek kreatívak és analitikusak. Meg kell tudniuk fejlődni a nyomás alatt, és kiváló kommunikációs képességekkel kell rendelkezniük.

Feladatok

A marketing menedzserek asszisztensei segítséget nyújtanak vezetőiknek marketingstratégiák létrehozásához és végrehajtásához. Ezeknek a stratégiáknak sok eleme van, amelyeknek közös célja az értékesítés és a nyereség növelése. A marketing szakemberek beállíthatják a termék árait, a promóciós terveket, hogy növeljék az értékesítést, és kutatást folytassanak a fogyasztókkal kapcsolatban. Ők is részt vesznek a termékfejlesztésben.

Néhány marketingvezető asszisztens felügyeli a marketing képviselőket és más belépő szintű alkalmazottakat. Mások felelősek egy adott régió, termék vagy osztály forgalmazásáért. A konkrét feladatok és a felelősségi szint helyenként változik.

Munkakövetelmény

A toborzók gyakran keresnek kollégiumot a marketingben. Más üzleti területeken, mint például a számvitel és a menedzsment terén végzett befejezett tanfolyamok szintén kívánatosak. A munkatapasztalat szintén fontos. A sikeres marketing gyakorlat vagy más releváns tapasztalat megállapítja, hogy a jelölt képes eredményeket adni.

Speciális képzésre vagy fokozatokra lehet szükség a magas technikai iparágakba bejutni próbáló pályázók számára. Például, egy marketinggyártó-helyettes helyzete egy számítógépgyártó vállalatnál mérnöki diplomát igényelhet.

Munkakörülmények

A Munkaügyi Statisztikai Hivatal szerint a marketingvezetők munkájukat irodákban végzik, de rendszeres utazás szükséges lehet az ügyfelekkel való találkozáshoz. A munkakörnyezet hektikus és gyors tempójú. A munkáltatók a marketing menedzsereket arra kényszerítik, hogy teljesítsék a határidőket és az értékesítési célokat. Számos asszisztens marketingvezető hétvégén és estén dolgozik, hogy biztosítsa ezeket a célokat. A kiterjesztett munkarendek szokásosak.

Job Outlook

A BLS-szakértők előrejelzik, hogy a marketingmenedzser-munkahelyek száma 2018-ra 12% -kal fog nőni. További munkahelyek is megnyílnak, amikor a munkavállalók nyugdíjba vonulnak, vagy más okból elhagyják a munkaerőt. A szakértők azonban azt mondják, hogy a verseny minden marketingmenedzser munkára erős lesz. A marketing pozíciók a különböző szakmák szakembereit vonzzák, és egyszerűen több jelölt van, mint a munkahely.

Kereset

A BLS 2009-es jelentése szerint a marketingvezetők fele 78,340 és 149,390 dollár közötti éves fizetést szerzett. Az asszisztens marketingvezető fizetései valószínűleg a fizetési tartomány alján találhatók, mivel nem olyan tapasztaltak, mint a felsővezetők. A bérek helyenként is eltérőek. A BLS szakértői szerint a New Yorkban, New Jersey-ben és Kaliforniában dolgozó vezetők hazaértek a legjobban.

2016 Eladási vezetők fizetési adatai

Az Egyesült Államok Munkaügyi Statisztikai Hivatala szerint az értékesítési menedzserek 2016-ban átlagosan 117,960 dolláros fizetést szereztek. Alacsony szinten az értékesítési menedzserek 79,420 dolláros 25 százalékos fizetést szereztek, ami azt jelenti, hogy 75 százaléka többet ért el, mint ez az összeg. A 75. százalékos fizetés 168 300 dollár, ami 25 százalékkal többet keres. 2016-ban 385.500 embert alkalmaztak az Egyesült Államokban értékesítési vezetőként.