Az ajtófogók munkaköri leírása

Az ajtó befogadója üdvözli a látogatókat és az ügyfeleket, amikor megérkeznek egy cégbe, étterembe, irodaházba vagy kiskereskedelmi üzletbe. Lehet, hogy az embereket búcsúzik, amikor kilépnek a helyiségből. Munkája gyakran megköveteli, hogy az ügyfeleknek és más látogatóknak tájékoztatást nyújtson az üzemórákról, az árucikkek helyéről, a közeli vállalkozásokról vagy a nyilvános WC-létesítményekről.

Ajtók üdvözlő típusai

Az ajtókészülék különböző típusú vállalatoknál, mind nyereségnél, mind nonprofitnál dolgozhat. Az istentiszteleti helyek gyakran kapnak egy ajtót az ajtó előtt, mielőtt a szolgáltatások megkezdenek. Étterem ajtó üdvözlői, vagy házigazdák és hostessek, vezetik a tábornokokat, és menüket adnak nekik. Bizonyos kiskereskedelmi vásárlók kötelesek ellenőrizni az ügyfelek csomagjait, mielőtt az ügyfelek kilépnének a boltból. Az irodaházak ajtóköszöntője nyitja meg az ajtókat a látogatók számára, és utasítást ad a kívánt célpontokhoz.

$config[code] not found

Munkaköri kötelességek

Némelyik ajtónyitó munkahely azonban csak üdvözlésre és búcsúztatásra korlátozódik a látogatók és az ügyfelek számára. Jellemző kiegészítő feladatok közé tartozik a helyszín megtartása tiszta és rendezett, a bevásárlókocsik összegyűjtése a parkolóból és az ügyfelek számára, hogy nagy csomagokat szállítsanak járműveikre. Az ajtónyilvántartó keresztkölcsönzést végezhet a pénztárgép működtetéséhez, vagy segítheti az ügyfeleket az értékesítési ügyintéző szerepében. Barátságos és barátságos hozzáállás szükséges ahhoz, hogy jó ajtó legyen.

Munkakörülmények

Az ajtó befogadójának jó fizikai formában kell lennie, hogy ellenálljon a hosszú óráknak a lábán, gyakran állva és járva betonon vagy más kemény felületeken. Munkája megkövetelheti, hogy időnként ellenálljon a rossz időjárásnak. Mivel minden korosztályú személyiséggel és személyiségtípusokkal kölcsönhatásba lép, az ajtóírónak toleránsnak kell lennie, miközben hiteles hozzáállást közvetít. Jelentős számú ajtónyomtató pozíciót igényel a cég által biztosított egyenruha viselése.

Oktatási követelmények

A középiskolai diplomát vagy azzal egyenértékű adatot előnyben részesítik az ajtónyilvántartó álláskeresők számára. Szükség van a munkahelyének és a környező terület ismeretére. Jó kommunikációs készségekre van szükség.

Fizetés és haladás lehetőségei

2010 júniusában a.com.com az Egyesült Államokban az ajtónyilvántartók átlagos éves fizetését 27 000 dollárban jelentette. Az előmenetel lehetőségei nagymértékben eltérnek az üzlet jellegétől és a vállalat méretétől függően. A kiskereskedelmi helyszíneken az üdvözlők gyakran előremozdíthatják a pénztáros vagy ügyfélszolgálati pozíciókat, ha kezdeményezést és kapcsolódó képességeket mutatnak be.