Fitter és Turner feladatok

A forgórész és a szerelő egy olyan gépgyártó kifejezés, amely a gyártási eszközök gyártásában részt vesz. Ezt a foglalkozási nevet leginkább Ausztráliában és az Egyesült Királyságban használják. Az Egyesült Államokban a foglalkozás inkább gyártóként és szerelőként ismert.

Munkaköri leírás

Jellemzően a szerelők és a tekercsek felelősek a termékek alkatrészeinek gyártásáért, elhelyezéséért és beállításáért. Ezután ezeket az alkatrészeket szerszámokhoz, gépekhez és gépek alkatrészeihez szerelik össze.

A forgórészek és a szerelők szakemberek a gépes esernyő alatt. A gépészek eszközöket használnak az alkatrészek létrehozásához vagy kezeléséhez, végső méretre és alakra vágva. Ezek az alkatrészek gyakran fémből készülnek, de az iparágtól függően műanyagból vagy fából készültek lehetnek.

Oktatási követelmények

A legtöbb munkáltató középiskolai oklevelet igényel, de a képzéshez, beleértve a szakmai gyakorlatot és a tapasztalatot, fontos tényező a foglalkoztatás terén. A legjobb munkalehetőségek valószínűleg a szakképzéssel és az ilyen high-tech iparágakban tanúsítvánnyal rendelkező szakképzettséggel rendelkezők, mint a repülőgépipar és az elektro-orvosi eszközök gyártása.

Industries

Az öt legnagyobb iparág, ahol a fémgyártók és szerelők a legtöbb pénzt keresik, a motor, a turbina és az erőátviteli berendezések gyártása; önkormányzatok; légiközlekedési termékek és alkatrészek gyártása; hajó- és hajóépítés; és egyéb szállítóeszközök gyártása.

A legmagasabb foglalkoztatási színvonalú iparágak a szerelők és a tekercsek számára (szerkezeti fémgyártóknak és szerelőknek minősülnek a Munkaügyi Statisztikai Hivatal által gyártott fémgyártmányok) gyártott fémtermékek; gépek gyártása; hajó- és hajóépítés; valamint a külső vállalkozók alapítása, felépítése és építése.

Fizetés

A BLS szerint 2017 májusától mintegy 77 ezer főt foglalkoztattak fémgyártóként és szerelőként. Az átlagos óradíj 19,47 dollár volt, míg az átlagos éves bér 40,090 dollár volt. Az átlagbér az a pont, ahol a munkavállalók fele többet keres, és a fele kevesebbet keres. Azok a dolgozók, akik a fizetési skála 10 százalékos alsó részén dolgoztak, 25 940 dollárt szereztek, míg a 90. században 59 040 dollárt.

Job Outlook

A BLS Foglalkozási Outlook Kézikönyv csoportokat és szerelőket csoportosít az összeszerelőkbe és a gyártók kategóriába. Előre tekintve a BLS projektek gyártói és szerelői számára várhatóan 14 százalékkal csökkenni fognak 2016 és 2026 között. A csökkenés várható, mivel sok feldolgozóipar hatékonyabbá és kevesebb munkavállalóval képes működni.

A jövőbeni gyártási munkák várhatóan a növekedéstől eltérő munkavállalók helyettesítésének szükségességét fogják eredményezni.