"Támogassa magad" Értékes tanácsokat ad a Gen Y munkakeresőknek

Volt-e már idő, amikor egy új generációt fogadtak el a nyitott karokkal végzett munka világába?

Nem vagyok benne biztos. Ahogy ezt írom, a Dan Schawbel legújabb könyvére gondolok, Promote Yourself: A karrier sikerének új szabályai.

És elosztom Archie Bunker rantáit a „Húsvezető” fia-in-law-hez, hogy mennyire haszontalan az új generáció. Úgy tűnik, hogy az 1970-es évektől a mai napig semmi sem változott. Természetesen, ha egy fiatalabb generációból származik, akkor valószínűleg fogalma sincs arról, hogy ki az Archie Bunker, vagy a húsvezető. De én elszaladok.

A nemkívánatos szerelem esete

Tekintse meg ezeket a statisztikákat a Gen Y munkások és a vezetők között fennálló kapcsolatokról, akiket kivettem a felülvizsgálati példányból:

  • A Y Y munkások 59% -a pozitívan látja vezetőit, és úgy gondolja, hogy tapasztalatot tudnak nyújtani. 49% -a úgy érzi, hogy a vezetőik bölcsességet tudnak nyújtani, 33% pedig úgy érzi, hogy hajlandó a mentorra.
  • Ezeknek a vezetőknek azonban általános negatív véleményük van a Y generátorokról. 51% azt mondja, hogy irreális kártérítési elvárásaik vannak. 47% -uk úgy érzi, hogy rossz munkamenetük van, és 46% -uk azt mondja, hogy könnyen zavart.

Összességében nem azt, amit munkahelyi környezetnek hívnék a kölcsönös tiszteletben. De ezt már tudta. Amit talán nem tudtál, az, hogy a 7% -os munkanélküliségi ráta ellenére több mint 3 millió munkahelyet töltenek be a képzetlen munkavállalók hiánya miatt.

Ez egy nagy kérdés, és nem olyan, amit Schawbel megold Támogassa magát . Amit azonban tesz, az az olvasó számára az egyedi készségek és stratégiák felajánlása, amelyekre szükségük van ahhoz, hogy ma (és munkát kapjanak) és a karrierjük többi részéhez jussanak.

Azt hiszem, itt a legjobb, itt a könyv második oldalán:

Tehát itt van a helyzet. A gazdaság szar, ami sokan félnek attól, hogy kilépjenek a munkájukból, mert nem fognak találni egy újat. A vállalkozói szellem nem könnyű, és a hagyományos főiskolai oktatás nem garantálja a jövőbeni sikert. A jó hír az, hogy rengeteg más módja van arra, hogy a karrierjét átvehesse, anélkül, hogy kilépett volna a munkájából, és önmagában is kitörölné magát, vagy égetne a diploma.

Támogassa magát a modern munkahely kiállítása

Néhány éve ismertem Dan Schawbelt, és az egyik dolog, amit szeretek róla, az, hogy valóban testesíti meg a Gen Y munkaerő ideális személyiségét. (Hé Dan, ha ezt olvassa, ne hagyja, hogy menjen a fejére). Minden könyvében az a feladat, hogy a generációs szakadék hídja legyen. Azt akarom mondani, hogy Dan különösen képzett a fiatal és a tapasztalt közönség számára, hogy segítsen nekik megérteni egymást és együtt dolgozni.

Támogassa magát nagyszerű példa erre pontosan. Schawbel a Gen Y munkahelyi várakozási tanulmány ez a könyv alapja. A Schawbel 79 munkatársának több mint 69 alkalmazottja által készített interjúk eredményeként jött létre a különböző iparágakban, köztük Mariott, NBC, Universal, Dreamworks, GE, Cisco és még sok más.

Az eredmények alapján összefoglalja a mai munkakörnyezet 14 szabályát és azt, hogy hogyan kell előmozdítania magát a követésével:

  1. A munkaköri leírása csak a kezdet.
  2. Az Ön munkája ideiglenes.
  3. Szüksége lesz egy csomó készségre, amire valószínűleg nem rendelkezik most.
  4. A hírneved az egyetlen legnagyobb eszközed.
  5. A személyes életed most nyilvános.
  6. Pozitív jelenlétet kell kialakítania az új médiában.
  7. Különböző generációjú emberekkel kell dolgoznia.
  8. A főnöke karrierje először jön.
  9. A legnagyobb kapcsolattal rendelkező játékos nyer.
  10. Emlékezzetek egy szabályra.
  11. Te vagy a jövő.
  12. A vállalkozói szellem mindenki számára nem csak a vállalkozások tulajdonosai.
  13. Óra van, a teljesítmények be vannak fejezve.
  14. A karriered a kezedben van, nem a munkáltató.

Ez adja meg az egész könyv alapját. Tizenegy fejezet található a könyvben, és bár nem osztják meg a tizennégy pont nevét, az egyes fejezetek ezeket az új szabályokat tekintik meg, és az olvasóknak sok konkrét tanácsot adnak arról, hogyan navigálhat a munkahelyi gazdaságban.

Hogy lett Dan olyan okos?

Találkoztam Dan-rel, amikor a személyes márkás blogot, a Forbes Magazin „Legjobb webhelye az Ön karrierjére” írt. Ő is közzétette a Személyes Márka magazint, amelyhez hozzájárultam. Szóval hosszú ideig figyeltem.

Azóta a Millennial Branding ügyvezető partnere lett, egy Gen Y kutatási és tanácsadó cég. Ő a Me 2.0 szerzője, és minden üzleti médiatulajdonságban szerepelt: Forbes, NBC, Time Warner és a többi. Dan-t szintén az Inc. magazin 30-nak nevezték el.

A lényeg az, hogy Dan a Gen Y kohorsz szóvivőjévé vált, és a karrierjét a vezetők következő generációjának megismeréséből, megértéséből és tanácsadásából építette ki.

Nem csak a Y

Gondolhatod, hogy ez a könyv a Y Y munkakeresõ számára készült, és igazad van.

De látom, hogy ez a könyv értékes olvasmány minden kisvállalkozó tulajdonosának. Akár teljes munkaidőben foglalkoztat, akár szabadúszókat vagy vállalkozókat, Támogassa magát értékes képet fog kapni a Gen Y munkásokról.

6 Megjegyzések ▼