Egy marketingvezető szerepe és felelőssége a szállodaiparban

A szállodai marketingvezető a marketing stratégiák teljes körét javasolja és megvalósítja, hogy felhívja a figyelmet a szállodára és elősegítse a vásárlók lojalitását. A marketingtevékenységek tipikusan a korábbi vendégeket célzó nyomtatott és elektronikus hirdetéseket foglalják magukban, valamint új ügyfélkör vonzására is törekednek. A marketingvezetők az ügyfelekkel kedveznek, biztosítva, hogy élvezik a tartózkodásukat és a visszatérést.

Elsődleges feladatok

Az elsődleges felelősség, mint szállodai marketingmenedzser, biztosítsa, hogy az emberek tudják a hotelt, annak kényelmét és szolgáltatásait. Előfordulhat, hogy kutatnia kell, hogy mi lesz a vendégeknek. Ön is együttműködik más osztályokkal, hogy megbizonyosodjon arról, hogy a vendégek szeretnék kiválasztani a szállodát. Előfordulhat például, hogy bemeneti a szobaárakat vagy a vendégcsomagokat; Ön is kezelheti a vendégeket. Fejleszti és felügyeli a különböző típusú marketingkampányokat is, például azokat, amelyek közösségi médiát, közvetlen levelezést vagy e-mailt használnak.

$config[code] not found

Másodlagos feladatok

Értékeli marketing kampányainak hatékonyságát, és elvégzi a megfelelő módosításokat. Marketingmenedzserként marketing személyzetet is bérelhet és képezhet, valamint tervezhet, hozzárendelhet és közvetlen munkát végezhet. A személyzet kezelésének egy része magában foglalhatja teljesítményük értékelését, a panaszok kezelését és a problémák megoldását.

Oktatás és tapasztalat

A legtöbb munkáltató megköveteli, hogy bachelor diplomát szerezzen marketing, vendéglátás vagy üzletágban, valamint három és öt év közötti tapasztalattal. Az Ön tapasztalatának tükröznie kell a növekvő felelősségi szintet, mint például a marketing, az értékesítés, az eseménytervezés, a reklám, a PR és a promóciók. A leendő munkáltató elvárja, hogy bizonyítottan jó eredményeket érjen el a bevételek növelésében és a márka ismertségének és lojalitásának megteremtésében.

szakértelem

Az Ön sikere attól függ, hogy képes-e hatékonyan kommunikálni. Erős kutatási készségekkel, tudással kell rendelkeznie a szállodaiparról, és röviden összefoglalni, hogy mit tehet a munkáltatója, hogy vonzza az ügyfeleket és hozzon létre ügyfélleltséget. Társadalmi média-hozzáértésnek kell lennie, és a marketing trendek és tevékenységek változásai mellett aktuálisnak kell lennie. A szövegszerkesztő és a táblázatkezelő programok, például a Microsoft Word és az Excel használata kényelmesnek kell lennie. Néhány munkáltató is megkövetelheti, hogy folyékonyan beszéljen több nyelven, attól függően, hogy milyen típusú vendégek tartózkodnak a szállodában. Képesnek kell lennie arra, hogy azonosítsa és megoldja a problémákat, jól működjön a saját, valamint másokkal, képes legyen a hozzáállásra és képes legyen kapcsolatokat kialakítani a harmadik féltől származó gyártókkal.