Különbség a dékán és a kollégium alelnöke között

Magán vagy nyilvános, egy főiskola a vezetői csapatra támaszkodik, hogy megfeleljen a pénzügyi, beiratkozási és immatrikációs céloknak. Néhány főiskolai vezérigazgatója "elnöke", míg mások a "kancellár" címet használják. A funkcionális területek, mint például a pénzügyek, az akadémiai ügyek, a hallgatói ügyek, a külkapcsolatok és az adminisztráció, mindegyik alelnöke vezeti az elnöknek. Az akadémiai területek vagy a tudományterületek a dékánok felelősségére tartoznak, akik jellemzően a tudományos ügyek alelnökének jelentik.

$config[code] not found

Dean szerepe

A főiskolák az iskolák vagy főiskolák által szervezett akadémiai kínálatot szervezik, amelyek olyan tanulmányterületekre összpontosítanak, mint a humán tudományok és az oktatás, vagy a szakmák, mint például a jog és a mérnöki tudományok. A dékán minden iskola elnököl, teljes felelősséggel tartozik az adminisztráció, a szakpolitikák, a tanterv, a kar és a költségvetésért. A kollégiumtól függően a hallgatói ügyek alelnökei és a beiratkozás - a diákokkal közvetlenül foglalkozó pozíciók - szintén dékánja lehet.

Az alelnök szerepe

A főiskolai alelnök felelőssége attól függ, hogy a főiskola szerviz-, pénzügyi és működési funkcióit szervezi. A külkapcsolatok alelnöke például csak egy intézményben kezelheti az adománygyűjtést, de egy másikban kezeli az alumni kapcsolatokat, a PR-t és az iskola honlapját. Az egyik iskola delegálhat emberi erőforrásokat, számviteli, létesítmény-karbantartási és egyetemi biztonsági osztályokat az ügyvezető alelnöke számára, míg egy másik pénzügyet rendel a listához. Minden alelnök gondoskodik arról, hogy a joghatóságuk alá tartozó programok és tevékenységek megfeleljenek az intézmény stratégiai tervének és elősegítsék küldetését.

feladatai

Mind a dékánok, mind az alelnökök stratégiai célokat hajtanak végre, előkészítik és nyomon követik a költségvetéseket, és fenntartják a főiskola képét a nyilvánosság és a személyzet előtt. Mindkettőnek éves tapasztalata van a területen. A felelősségi körük azonban eltér. Az alelnököknek egyetemi felügyelete van, míg a dékánok egy egyetemi fegyelemre koncentrálnak. A hallgatói vagy hallgatói kapcsolatok kivételével az alelnökök általában nem működnek közvetlenül a diákokkal. A tapasztalt vezetők, akik élvezik a felsőoktatási környezetet, és készen állnak arra, hogy vezető pozícióba lépjenek, a főiskolai alelnöki munkát az ideális illeszkedésnek tekinthetik. A professzorok a közigazgatásba lépnek, és a dékánszék elnöke, hogy kiterjessze befolyását az iskola általános teljesítményére.

Minősítési különbségek

A dékánoknak doktori fokozatot kell igénybe venniük az iskolai fegyelemben, és tanulói teljes professzornak kell lenniük, bár az üzleti iskolák dékánjai gyakran helyettesítik a vezetői tapasztalatokat a képesítések oktatásában. A kinevezések elismerik szakmai tapasztalataikat, stratégiai tervezési tapasztalataikat, adománygyűjtési készségeiket és képességüket a karokkal, a diákokkal, az öregdiákokkal és a végrehajtó csapat más tagjaival való együttműködésre. Az alelnökök felemelkedhetnek az akadémiai rangsorban, vagy az üzleti világból vehetők fel. Legalább egy mesterképzésre van szükségük - a legtöbb iskola doktori fokozatot részesít előnyben - és 5-10 éves vezetői tapasztalat, amely magában foglalja a stratégiai tervezést, a költségvetést és a személyzet felügyeletét.