A regisztrált dietetikus fizetése mester Vs. Egy Bachelor fokozattal

Az átlagos ember sétál az élelmiszerboltban, és vacsorát lát. Egy regisztrált dietetikus látja az adatokat: a húsdarabok "X" gramm fehérjét tartalmaznak; hogy ez a gabona egészséges energiaforrás; hogy ez a joghurt 50 százalékkal túl sok hozzáadott cukrot tartalmaz. A regisztrált dietetikusok, néha RD-k vagy RDN-k (regisztrált dietetikus táplálkozók) rövid ideig, az élelmiszer-szakértők és a testre gyakorolt ​​hatásai. Ez egy bonyolult téma, így minden RD-nek ki kell töltenie a formális képzést. Gondolja, hogy dolgozik ezen a területen? A mesterfokozat megszerzése opcionális, de a mesterfokozatnak növelnie kell a keresési potenciált.

$config[code] not found

Munkaköri leírás

A regisztrált dietetikusok tanácsot adnak az embereknek az élelmiszer-választásról és a táplálkozási kérdésekről. Amikor egy RD találkozik egy ügyféllel, elkezdheti megvizsgálni az ügyfél jelenlegi táplálékfelvételét és az általános egészségügyi szükségleteket. Az RD ezután ajánlásokat és még az étkezési terveket is készíthet, amelyek segítik az ügyfél egészség- és súlycéljainak teljesítését. Az ügyfél láthat egy regisztrált dietetikusot, ha először olyan táplálkozási összetevővel rendelkező állapotban diagnosztizálják, mint például a cukorbetegség, vagy ha fogyni akar, vagy más okból drasztikusan meg kell változtatnia az étrendjét.

Ezek a szakemberek olyan szervezeteknél is dolgoznak, mint a kórházak, az ápolási otthonok és az iskolák, tanácskoznak a menütervezéssel és az élelmiszer-választásokkal annak biztosítása érdekében, hogy a kínálat megfeleljen a lakosság igényeinek. Egyes RD-k is oktatási tevékenységet folytatnak. Látogathatnak iskolákba, közösségi központokba és magánvállalatokba, hogy a megfelelő táplálkozásról tanítsanak csoportokat.

Oktatási követelmények

A Táplálkozási és Dietetikai Akadémia megfogalmazza az oktatási követelményeket a RD-nek. A főiskolai végzettség az első követelmény. A fokozatnak tartalmaznia kell az Akadémia Oktatási és Diétás Oktatási Oktatási Tanácsa által jóváhagyott tanfolyamot. A következő lépés egy olyan gyakorlati program befejezése, amely lényegében egy intenzív szakmai gyakorlat az egészségügyi intézményben, a közösségi ügynökségben vagy az élelmiszer-szolgáltató cégben. Végül egy új dietetikusnak át kell tartania a Diétás Regisztrációs Bizottság (CDR) által vezetett vizsgát.

A mesterfokozat megszerzése nem követelmény, hogy regisztrált dietetikussá váljon, de sokan úgy döntenek, hogy ezt a lépést egyébként is elvégzik.

Ipar

A regisztrált dietetikusok mindenféle beállításban dolgoznak. Mivel gyakran alkalmazzák őket kórházakban, iskolákban és kormányzati szervekben, ezek a munkák minden földrajzi területen rendelkezésre állnak. Az RD-k általában szabványos irodai munkaidőt alkalmaznak, bár a kórházi környezetben alkalmazottaknak hétvégi vagy ünnepnapokat kell dolgozniuk, hogy felügyeljék a betegek táplálkozási szükségleteit.

Év tapasztalat és fizetés

A diétás medián fizetése volt $59,4102017. májusától. A medián azt jelenti, hogy a fele több mint 59.410 dollárt szerzett, a fele pedig kevesebbet keresett. De ez a szám magában foglalja az összes RD-t, akik közül soknak csak főiskolai végzettsége van. Magasabb fokú táplálkozási fizetésre számíthat.

A 2013-as táplálkozási és diétás kompenzációs és ellátási akadémián a mesterképzéssel foglalkozó RD-re vonatkozó medián fizetés óránként 1,89 dollár volt, mint a középiskolai fizetés, amely csak egy főiskolai végzettségű volt. (Az újabb adatok csak az ADA tagjai számára állnak rendelkezésre.) Ez 2011-es csökkenés volt, amikor a különbség 2,41 dollár volt óránként.

Ez egy olyan terület, ahol a tapasztalat teljesen összefügg a fizetéssel. A tipikus gyakran több mint 10 000 dollárral magasabb egy olyan RD-nél, akinek évtizede vagy több tapasztalata van, mint karrierje első évében.

Munka növekedési trend

Az elhízás növekedésének és az Egyesült Államok öregedő népességének köszönhetően a regisztrált dietetikusok kritikusan szükségesek. A Munkaügyi Statisztikai Hivatal előrejelzése szerint a kereslet tovább fog növekedni, az Egyesült Államokban a dietetikus és táplálkozási munkahelyek száma 2016 és 2026 között 15 százalékkal emelkedik.