A gyerekek orvosának munkaköri leírása

Gyermekorvosok szakosodtak a gyerekek orvosának. A többi orvoshoz hasonlóan több éves főiskolai és munkahelyi képzésre is sor került, valamint a speciális gyermekekkel kapcsolatos betegségek és megbetegedések kezelésére szakosodott képzéssel. A gyermekorvosoknak meg kell érteniük és képesnek kell lenniük arra, hogy elmagyarázzák az orvosi eljárásokat a fiatal családtagoknak, valamint a potenciálisan elrontott szülőknek. A gyermekorvosok irodákban, kórházakban és klinikákban dolgoznak.

$config[code] not found

Oktatási követelmények

A gyermekorvosnak egy négyéves főiskolát kell befejeznie, majd négy évig tartó orvosi iskolát, majd négy-öt év szakmai gyakorlatot és tartózkodási helyet, hogy engedélyezett gyermekorvos legyen. A pre-med főiskolai tanfolyamok közé tartozik a biológia, a fizika, a kémia, a matematika és az angol.Az orvosi iskola pályázóinak legalább hároméves főiskolával kell rendelkezniük, és a legtöbbnek főiskolai végzettsége vagy fokozatos végzettsége van.

Az orvosi iskolába való felvétel nagyon versenyképes, és a diákoknak magas pontszámot kell kapniuk az orvosi iskolai felvételi vizsgákon, az ajánlási leveleken és az átiratokon. Az orvosi iskola első két évében a diákok megtanulják, hogy orvosi történeteket vegyenek figyelembe, megvizsgálják a betegeket és diagnosztizálják a betegségeket, valamint tanuljanak biokémia, farmakológia, fiziológia, anatómia és orvosi etika. Az elmúlt két évben más orvos felügyelete mellett dolgoznak a betegekkel a megelőző, akut, krónikus és rehabilitációs ellátás megismerésében. A különböző kórházi osztályokon átforgatva tapasztalatokat szereznek a betegek diagnosztizálására és kezelésére.

Miután befejezte az orvosi iskolát, a diákok az Amerikai Egyesült Államok Orvosi Engedélyezési Vizsgálatát vesznek igénybe az orvosi gyakorlat gyakorlására. A vizsga megtartása után az orvosok belépnek egy rezidens vagy posztgraduális orvosi szakképzésbe, amely a tanári kórházban fizetett munkahelyi képzésből áll; a képzés hét évig tarthat. A lakóhely-képzés befejezése után az orvos újabb vizsgálatot fog végezni a gyermekorvos igazolására.

Munkaköri kötelességek

A gyermekorvosok a csecsemők, gyermekek, tizenévesek és fiatal felnőttek betegségeit és sérüléseit kezelik és diagnosztizálják. A legtöbb gyermekorvos klinikán vagy csoportos gyakorlatban dolgozik, és a fertőző betegségek, immunizációk és a fiatalokra jellemző kisebb sérülések napi kezelésére specializálódott. Más orvosokkal és ápolókkal dolgoznak, hogy a lehető legjobban gondoskodjanak betegeikről. Néhány gyermekgyógyász szakosodott a krónikus betegségek kezelésében a fiatalokban vagy gyermekgyógyászokké. A gyermekorvosok különösen keményen dolgoznak, hogy megértsék a beteg problémáit, mivel gyakran nem tudnak közvetlenül kommunikálni, és a szülőktől vagy más gondozóktól függnek, hogy segítséget nyújtsanak az értékelésben. Laboratóriumi munkákat, vérvizsgálatokat végeznek és konzultációkat tartanak a diagnózis elérése érdekében. A gyermekorvosok immunizálásokat és más gyógyszereket adnak be, és szükség esetén széles körű ellátást végeznek. Beszámolókat és recepteket is írnak, és diagramokat tartanak a betegeikről.

Haladás

A gyermekorvosok előmozdítják karrierjüket, és kiváló hírnevet szereznek társaik körében, és szakértőkké válnak a szakterületükön. Megnyitják saját gyakorlatukat, vagy csatlakoznak egy csoportos gyakorlathoz. Néhány előrelépés a vezetői vagy felügyeleti szerepekben a kórházakban. A gyermekorvosok gyakran tanítanak orvostanhallgatókat akár a kórházakban vagy az orvosi iskolákban.

Foglalkoztatási Outlook

A Munkaügyi Statisztikai Hivatal szerint a gyermekorvosok foglalkoztatása várhatóan 22 százalékkal nőtt 2008-tól 2018-ig. A magasabb szintű ellátás iránti növekvő kereslet és a népesség elöregedése a magas színvonalú szolgáltatás iránti kereslet növekedését eredményezi. A foglalkoztatási lehetőségeknek nagyon jónak kell lenniük a vidéki és az alacsony jövedelmű területeken.

Kereset

A Munkaügyi Statisztikai Hivatal szerint a gyermekorvos átlagos órabérje 77,60 dollár, a medián éves bér 161,410 dollár volt 2009 májusában.