Mi az ápolási informatika?

Az ápolási informatika viszonylag új szakterület az egészségügyi ágazatban, amelyet a technológia fokozott beépítése az orvosi ellátásba táplál. A nővér informatikusai képzést és tapasztalatot szereznek mind a betegellátásban, mind a számítástechnikában. Mindkét területből kiindulva növelik az egészségügyi szolgáltatók által alkalmazott stratégiák és eszközök pontosságát és hatékonyságát; az ápolók és a betegek egészségügyi tapasztalatainak javítása.

$config[code] not found

Az ápolási informatika iránti kereslet

2009-ben a kongresszus elfogadta az orvosi létesítmények átutalását az elektronikus egészségügyi nyilvántartási rendszerre, amely a Medicare és a Medicaid fizetésének feltétele volt. A közelmúltbeli természeti katasztrófák is bizonyították az elektronikus iratok szükségességét. A papírrekordok megsemmisítésével az egészségügyi szolgáltatók semmilyen módon nem tudtak hozzáférni a sürgősségi ellátást igénylő betegek létfontosságú orvosi nyilvántartásához.Mivel a számítógépek egyre gyakoribbá váltak, és orvosi környezetben támaszkodnak, az egészségügyi intézmények nagyobb jelentőséget tulajdonítanak a szakemberek felvételének, akik megértik a kettő közötti kapcsolatot.

Hol informatikusok dolgoznak

A nővér informatikusok nemcsak kórházakban, hanem a vállalati és ipari szektorokban és az egyetemeken is dolgoznak. Az egészségügy minden területén foglalkoznak, beleértve az akut ellátást, az otthoni egészséget és a hosszú távú gondozást. Néhányan elsősorban arra törekednek, hogy mind a törekvő, mind a jelenlegi ápolókat képezzék, hogyan lehet hatékonyabban használni a technológiát és a számítógépeket. Mások adminisztratív szerepet töltenek be, mint például az információs tisztviselő, ahol felügyelik a teljes orvosi létesítmény technológiáját.

Tipikus feladatok

Ahelyett, hogy gyakorlati, közvetlen betegellátást biztosítana, a nővér informatikusok dolgoznak a színfalak mögött, hogy javítsák az általános egészségügyi élményt, és megkönnyítsék az ápolók számára az ágy melletti dolgokat. Például együttműködhetnek a kórház informatikai részlegével és az ápolási személyzettel, hogy egyszerűsítsék az elektronikus egészségügyi nyilvántartási rendszert. Egyes szervezeteknél technikai szerepet játszanak. Például felállíthatják és elháríthatják az otthoni háztartási eszközöket az egészséggel kapcsolatos információk rögzítésére és továbbítására az egészségügyi szolgáltatónak.

Oktatás és képzés

Míg a nővér informatikusok egyesítik az ápolási ellátást és a technológiát, rendszerint ápolási háttérből származnak. Jellemzően regisztrált ápolókként indulnak, majd később visszatérnek az iskolába, hogy technológiai területen, például informatikában vagy informatikában végezzenek diplomát. Néhány egyetem, mint például a Tennesseei Vanderbilt Egyetem, ápolási informatikai diplomát kínál. A diákok ezekben a programokban mind technológiai jellegű, mind a projekt menedzsmentre és az ápolási eredményekre összpontosító tanfolyamokat vesznek igénybe.