Wireman munkaköri leírása

A wireman egy villanyszerelő, aki telepíti és javítja az elektromos vezetékeket és alkatrészeket otthonokban és egyéb létesítményekben. A királynők különböznek a hatalmi vonalaktól. Mindkettő villanyszerelő, de a vonóshálózat főként kültéri erőműveken és berendezéseken dolgozik. Wireman általában épületeken dolgozik. A wireman egy magasan képzett technikus, aki több évet kell segíteni vagy tanítványként tölteni, hogy továbbléphessen az utazási státuszba. A fizetés és a munkaerőpiac a vezetékek számára jó, bár nem szükséges a főiskolai végzettség. Ez egy jó szakma a technikailag orientált személy számára, aki gyakorlati munkakörnyezetet élvez.

$config[code] not found

Wireman feladatai és felelőssége

A Wireman feladatai és felelősségei közé tartoznak a vezetékek és a kapcsolódó elektromos eszközök telepítése, karbantartása és javítása az otthonokban, a vállalkozásokban, a gyárakban és az építkezéseken. A munka gyakran a műszaki diagramok és tervrajzok olvasásával kezdődik. A Wiremen a meglévő vezetékeket és elektromos rendszereket is megvizsgálja a problémák azonosítására és kijavítására, vagy az elhasználódott vagy hibás alkatrészek cseréjére. A Wiremen a szerszámok széles skáláját használja, beleértve a vizsgálati eszközöket, a forrasztóvasokat, a huzalvágókat és a standard szerszámokat, például kalapácsokat és csavarhúzókat. Szintén elektromos szerszámokat használnak a vezetékcsövek vágásához, lyukak fúrásához és egyéb feladatok elvégzéséhez.

A villanyszerelő felelős az elektromos rendszerek biztonságáért, így tudnia kell, és be kell tartania a kormányzati előírásokat, az építési szabályokat és a biztonsági szabályokat. Mivel a foglalkozás a gyakornoki rendszeren alapul, a tanár is felelős lehet a gyakornokok és a villanyszerelő segítőinek képzéséért és felügyeletéért.

Wireman munkahelyi környezet

Bár az elektromos vezetékek többnyire beltérben dolgoznak, rendszerint nincs rögzített munkahelyük. Meg kell utazniuk, ahol a szolgáltatásaikra szükség van. Némelyiknek van egy munkahelye, például egy iskola vagy gyár. Az Egyesült Államok Munkaügyi Statisztikai Hivatala szerint a vezetõk 65 százaléka az elektromos vagy vezetékes szerelési vállalkozóknál dolgozik 2017-ben. További 8 százalék volt önálló vállalkozó. A feldolgozóipari vállalatok további 8 százalékot foglalkoztattak. Körülbelül 4 százalékkal dolgozott a kormányzati szerveknél és 2 százalék a foglalkoztatási szolgálatoknál.

A drótnő sok helyet áll és térdel, és lehet, hogy zárt térben kell dolgoznia. Azoknak, akik kültéri munkát végeznek, mint például a napelemek telepítése, a hőmérséklet és az időjárási szélsőségeket kell kezelniük. A biztonsági óvintézkedések elsődlegesek az áramütés, az égési sérülések és az esések veszélye miatt. A legtöbb villanyszerelő rendszeres munkaidőben dolgozik teljes munkaidőben. Azonban a vészhelyzetek vagy a szigorú építési ütemezések időnként szükség lehet estére, hétvégére és túlórára.

Oktatási és képzési követelmények

Villanyszerelőként a vezetõknek középiskolai diplomával vagy azzal egyenértékûnek kell lenniük. Néhányan megtanulják a munkát, vagy szakképző iskolákban vagy közösségi főiskolákon részt vesznek a technikai programokban. A legtöbbet megtanulják a vállalkozói kereskedelmet egy vállalkozói szövetség vagy szakszervezet által támogatott szakmai gyakorlaton keresztül. A gyakornoki gyakorlat négy-öt évig tart, és 144 órányi órát igényel 2 000 óra munkával évente. Befejezését követően a drótnélküli villanyszerelőnek számít. A legtöbb állam megköveteli a villanyszerelők engedélyezését. Egy új vezetőnek át kell vennie egy tesztet, hogy bizonyítsa tudáshirdetési készségeit, beleértve a Nemzeti Elektromos Kódex és az állami kódok ismeretét is.

Wireman Villanyszerelő fizetés

A mediterrán wireman villanyszerelő fizetése 2017-ben 54,110 dollár volt. A "medián" 50% -ot jelent, és 50% -kal kevesebbet, mint ez a szám. Az alacsonyabb szinten a 10% - ot, amelyet a legkevésbé keresettnek fizettek, kevesebb, mint $32,180. A legjobban fizetett 10 százalék több mint $92,690. A kormányzati pozíciók a legtöbbet fizették ki, medián nyereséggel $60,570. A gyártó cégek és villanyszerelők a következő helyen jöttek $58,470 és$52,190, illetve. A foglalkoztatási szolgálatok mediánja volt $47,520. 2018-ban az átlagos vezetékes belépési szint volt $46,225. A késői karrier vezetői átlagoltak $62,672.

Wireman munkahely-növekedés

A BLS előrejelzi, hogy 2016-tól 2026-ig 9% -kal nő az elektromos vezetékek munkahelye. Ez ugyanolyan, mint az összes foglalkozás várható növekedése. A növekedést a népesség növekedése és a növekvő energiahatékonyság iránti kereslet, valamint az alternatív energiaberendezések, mint a szélturbinák és a napelemek hajtják. Az ilyen rendszereken való munkavégzéshez szükséges készségek nagy igényt fognak mutatni. Vannak lehetőségek speciális területeken is, mint például a tűzvédelmi rendszerek és a felvonó szerelése és karbantartása.