Mit kell figyelembe venni a munka kiválasztásakor?

Rosszabb dolgok vannak, mint a több munkahely közötti választás, azaz a munkanélküliség. Még a szűk munkaerőpiacon is meg kell vizsgálnia bizonyos sajátosságait, mielőtt elkötelezné magát egy álláspontra. A munkával való elégedetlenség nemcsak csökkenti a termelékenységet, hanem kiégéshez, stresszhez, depresszióhoz és más kapcsolódó egészségügyi feltételekhez is vezethet. Még akkor is, ha a következmények nem olyan szörnyűek, a megfelelő munka kiválasztása még mindig fontos a szakmai fejlődéshez.

$config[code] not found

Kártérítés

Lehet, hogy a fizetés nem minden, de ez még mindig fontos tényező, amikor egy munkát dönt. Gondoljon arra, hogy mennyit kell fizetnie a különféle költségek megfizetéséhez, és meg kell határoznia, hogy szükség van-e olyan ellátásokra, mint például az egészségbiztosítás vagy a nyugdíjazás lehetőségei. Például lehet, hogy hajlandóabb alacsonyabb fizetést vállalni, ha a munka kiváló előnyökkel jár, vagy ha a jobb fizetésért cserébe kevés vagy semmilyen előnnyel jár. Jelentős megfontolások az olyan sajátosságok is, mint a nyugdíjszámlákra vonatkozó munkáltatói egyezés vagy a biztosítási díjak százalékos aránya. A vállalat irányelveitől függően előfordulhat, hogy a kártérítésről is tárgyalhat, hogy megfeleljen az Ön igényeinek.

Munkaköri kötelességek

Az egyik legfontosabb megfontolás, amit meg kell fontolni, az, hogy milyen munkát szeretne tenni. Érdekli-e az ügyfelekkel való együttműködés az értékesítés és a problémamegoldás, vagy a kreatív feladatok mögött álló jelenetek mögött, adminisztratív támogatás nyújtásával vagy üzleti stratégiák kidolgozásával? Azt is meg kell vizsgálnia, hogy a legjobban felügyelet alatt vagy csapatban dolgozik-e, vagy ha nagyobb önállósággal és egyedi projektekkel élsz.

Hosszú távú és rövid távú

Ha szeretne szabadságot mozogni néhány évenként, vagy ideiglenes helyzetben van, mint például a főiskola, érdemes egy rövid távú munkát választani, mint például a kísértés vagy a szezonális munka. Válasszon olyan munkát, amely hosszú távú potenciállal rendelkezik, ha egy családot támogat vagy karrier létrehozását szeretné megkezdeni. Végső soron a két lehetőség közötti döntés a munka stabilitásának és biztonságának mértékétől függ.

Fejlesztési lehetőségek

A vállalaton belüli mozgás valószínűségének megállapítása nem feltétlenül olyan fontos, ha csak a rövid távú foglalkoztatás iránt érdeklődik, de előnyös a karrier keresők számára, hogy gondolkodjanak a munkahely előrehaladásának lehetőségéről. Ez gyakran attól függ, hogy a vállalat milyen nagyságú, és hogy milyen politikát támogat. Ezt az információt a munkainterjúk során vagy a jelenlegi alkalmazottaktól a vállalat előrehaladási folyamatával kapcsolatban találhatja meg. Még ha maga a munka nem mutat előrehaladási lehetőségeket, mérlegelje, hogy a pozíció növelheti-e a készségeit és tapasztalatait, hogy segítsen a magasabb szintű munkahelyek megszerzésében a jövőben.

Ingázik

Figyelembe véve a munkába állítás sajátosságait, segíthet szűkíteni a foglalkoztatási döntéseit. Ha tömegközlekedést használ, akkor meg kell győződnie arról, hogy a választott munka elérhető, de ha egy autóra támaszkodik, meg kell gondolnia az üzemanyagköltséget, valamint a jármű elhasználódását. Függetlenül attól, hogy mire jutsz, gondolj arra, hogy mennyi időbe telik, mennyibe fog kerülni, és ha az ingázás hosszú, akkor a munka vagy a fizetés valójában megéri.