Olajkút tűzoltó fizetés

Mindössze egy szikra van, hogy robbanásveszélyes tüzet gyújtanak egy olajkútban. A tüzeket általában egy kiütés okozza, ahol az olajkúton belüli nyomás nagyobb, mint a külső. Az eredmény pusztító lehet: 1500 méterre lévő autókról ismert, hogy megolvadnak, és a homok üvegre vált. Ez egy olajkútú tűzoltó feladata, hogy ellenőrizze az olajkút nyomását és meggyőződjön a tűzről, mielőtt katasztrofálisvá válna. Ez egy nagyon veszélyes munka, és a legnagyobb biztonságot igényli.

$config[code] not found

Korai képzés

Ahhoz, hogy tűzoltóként kezdjék el a belépő szintű képzést, legalább 18 évesnek kell lennie, rendelkeznie kell a középiskolai diplomával vagy annak megfelelőjével, érvényes vezetői engedéllyel kell rendelkeznie, és képesnek kell lennie a kábítószer-szűrés átadására.A pályázók általában megkapták az alapvető sürgősségi orvosi szakembert vagy az EMT minősítést, hogy orvosi segítséget nyújtsanak az áldozatoknak a helyszínen. A tűzoltó képzés több hétig tart. Az olajkútra vonatkozó speciális képzések rendelkezésre állnak a Texas A&M Engineering Extension Service szolgáltatásaiban.

Egy olajkút szakértővé válás

A legtöbb olajkút tűzoltó szakember az olajfúró cégek más kapacitásaival dolgozik. Több év elteltével a tűzoltó szakemberekké lehet váltani. Ők is csatlakozhatnak egy magántulajdonban lévő segélyhívó vállalat munkatársaihoz. Mivel nagyon kevés fúró vállalat bérel nőket, viszont nagyon kevés nő válik olajkút-szakembergé.

Munkakörülmények

Az olajkút rendkívül veszélyes. A szakemberek megpróbálják kijavítani a nyomáskiegyenlítést, ami a fúvólyuk leeresztésével nedves iszapot pumpált. Speciális ruhát és légzőkészüléket viselnek, és fém pajzsokat hordoznak, hogy megvédjék magukat a fáklyáktól. Emellett meg kell küzdeniük a hidrogén-szulfidot, amely mérgező gáz, amelyet az olajkutak nyomás alatt bocsátanak ki. Tűz szakemberek fáradhatatlanul dolgoznak éjjel-nappal, amíg a helyzet irányításra nem kerül. A munka nehéz, fárasztó és fizikailag adóztató.

Fizetési várakozások

Az Egyesült Államok Munkaügyi Statisztikai Hivatala szerint a tűzoltók minden évben átlagosan 48.270 dollárt tettek ki 2013-ban. A Simply Hired szerint a tűzoltók átlagosan évi 46.000 dollárt fizettek. Mennyit keres, nagyban függ attól a cégtől, hogy mit dolgozol, és mennyi tapasztalat van. A tűzoltók a 90-es évek első századában keresnek 80,430 dollárt 2013-ban, az Egyesült Államok Munkaügyi Statisztikai Hivatala szerint.