A letéti koordinátor munkaköri leírása

Az ingatlanügyletekben a letéti tisztségviselők közvetítőként működnek az eladó, a vevő és a hitelező között, és megkönnyítik az alapok mozgását az ingatlanszerződés feltételei szerint. A letétkezelővé válás előtt azonban sok ingatlan-szakember először megtanulja az üzletet, és tapasztalatszerzési tapasztalatot szerez a letéti koordinátorként vagy asszisztensként. A menedzser felügyelete alatt dolgozó letéti koordinátorok megismerkednek a letéti folyamatban részt vevő jogi dokumentumokkal és részletekkel.

$config[code] not found

Funkció

A letéti koordinátorok segítenek az ingatlanügyletek és egyéb, az ingatlanértékesítéssel kapcsolatos dokumentumok megszervezésében és megszerzésében. Segítenek a letétkezelési folyamat koordinálásában és adminisztratív támogatásban az ingatlanügyleteket kezelő különböző osztályok számára. A letéti koordinátorok gyakran kommunikálnak a hitelezőkkel, a vevőkkel, az eladókkal, a brókerekkel, az ügynökökkel és a tulajdonosi társaságokkal az ingatlan értékesítésével vagy refinanszírozásával kapcsolatban. A letétkezelők árnyékolásán túl a koordinátor segíti őket a tranzakciós közvetítési folyamat során, a címekről készített jelentések elkészítésével és minden olyan formanyomtatvány kitöltésével, amely az eladó és a vevő közötti pénzátutaláshoz szükséges.

Oktatás

Míg a legtöbb iroda elfogadja a középiskolai diplomával és elegendő letéti kiképzéssel rendelkező jelentkezőket, a jogi cégeknek pénzügyi vagy számviteli diplomát kell igénybe venniük a letéti koordinátor pozíciókban. A letéti koordinátorok számára gyakori az üzleti vagy ingatlantanfolyamok megszerzése, akik a letéti tisztviselői pozíciókhoz kívánnak haladni vagy ügyfélszolgálati készségeik javítására törekszenek (lásd a forrásokat).

szakértelem

A letéti koordinátor munkahelyei alapvető számítógépes ismereteket és ismereteket igényelnek a Microsoft Office alkalmazásokban, mint például a Word, az Outlook és az Excel. A pályázóknak képesnek kell lenniük az alapvető számítások elvégzésére, jól működtetni a nyomásra és a szűk határidők betartására. Egyes jogi cégek megkövetelik, hogy a letéti koordinátorok képesek legyenek olvasni és elemezni a banki űrlapokat, jogi dokumentumokat és pénzügyi kimutatásokat. A letéti részlegek általában legalább egy-három éves tapasztalattal rendelkező tagokat bérelnek az ingatlan- vagy hitelezési ágazatban. Ezen túlmenően a letéti koordinátoroknak jól kell működniük az ügyfelekkel, ügyvédekkel, és telefonon és írásban válaszolniuk kell a közös ingatlanügyletekre.

Fizetés

2010 áprilisa óta SimplyHired.com arról számolt be, hogy az Egyesült Államokban a letéti koordinátor átlagos fizetése 42 000 dollár volt. Ez a szám azonban a tapasztalat, a helyszín és az oktatás szintjétől függ. A letéti koordinátorok, akik új ügyfelek a letéti üzletben, vagy pályafutásuk során indulnak, óránkénti fizetést kaphatnak. Az Education-portal.com szerint a letéti segédek óránkénti 10 dolláros díjat kapnak, mielőtt a letétkezelői szerephez jutnának.

Lehetséges

A Munkaügyi Statisztikai Hivatal (BLS) 2008 és 2018 között negatív növekedést tervez a letéti szakemberek számára. A BLS olyan tényezőket említ, mint az ingatlanpiac közelmúltbeli csökkenése és volatilitása. Az ingatlanpiaci szakembereknél a munkahelyi lehetőségek növekedni fognak, amikor az ingatlanpiac helyreáll és az ingatlanárak emelkednek.