Kockázati tanácsadó munkaköri leírása

A kockázatkezelési tanácsadó, más néven kockázatkezelési elemző vagy kockázatkezelő, egy magas rangú szakember irányítása alatt működik, hogy biztosítsa, hogy a vállalati irányelvek betartják a kormányzati előírásokat. A kockázatkezelési elemző biztosítja továbbá, hogy a belső kontrollok funkcionálisak és megfelelőek legyenek. Általában négyéves főiskolai diplomával rendelkezik egy üzleti területen.

Tipikus feladatok

A kockázatkezelő segíti a vállalat felső vezetésének azonosítását, felmérését és nyomon követését a vállalat működésében. Ezek a kockázatok működési, pénzügyi, technológiai vagy megfelelőségi követelmények lehetnek. A számviteli, szabályozási és belső ellenőrzési osztályok kockázati elemzője; munkatársaknak, hogy vizsgálják felül a működési eljárásokat és az és biztosítja, hogy az ilyen eljárások megfeleljenek a felső vezetés utasításainak, az iparági gyakorlatoknak és szabályozásoknak.

$config[code] not found

Oktatás és képzés

A kockázati tanácsadó a könyvvizsgálói, számviteli, megfelelőségi és pénzügyi szakképzettséggel rendelkezik, a pozíciótól, az iparágtól és a cég méretétől, valamint a személyzet igényeitől függően. A junior kockázatelemző általában négyéves főiskolai diplomával rendelkezik. A hatalmas felügyeleti felelősséggel rendelkező kockázatkezelő pénzügyi vagy mesterképzéssel rendelkezik.

Kompenzációs szintek

A kockázatkezelési elemzők fizetési szintje általában a munkavállaló munkaképességétől, a szolgálati időtől, az akadémiai hitelesítéstől és a szakmai képzéstől függ. A kockázati tanácsadónak nagyobb kompenzációja is lehet, ha nagy cégnél dolgozik, vagy különböző vezetői feladatokat lát el. Az Egyesült Államok Munkaügyi Statisztikai Hivatala szerint a kockázatkezelési szakemberek 2013-as átlagkeresete 30,05 dollár, vagy évente 62,510 dollár volt.

Karrierfejlesztés

A főiskolai végzettséggel bíró kockázatelemző képes javítani a szakmai előmenetel esélyeit, ha mester- vagy doktori fokozatot keres a kockázatkezelési területen. Alternatív megoldásként a kockázati tanácsadó a pénzügyi kockázatkezelő kijelölését is kérheti. A kockázatkezelési elemző, aki kompetens és jól teljesít, magasabb pozícióba léphet, mint például a kockázati tanácsadó, a kockázatkezelési felügyelő vagy a kockázatkezelő, két-öt éven belül.

Munkakörülmények

A kockázatkezelő általában hétköznapon dolgozik a szokásos munkaidőben. Az üzleti feltételek azonban néha hosszabb jelenlétet igényelhetnek az irodában. Például egy vállalati kockázatkezelési projekten egy banknál dolgozó kockázati tanácsadó hosszabb órákat dolgozhat a hét folyamán, vagy akár hétvégén is végezhet feladatokat a vállalati határidők elérése érdekében.