A bolt technikusának munkaköri leírása

A bolt technikusa különböző vizsgálati, javítási és karbantartási tevékenységeket végez egy felügyelő vezetésével. A technikus automatizált gépeket is üzemeltethet, és segítséget nyújt a mérnököknek az új berendezések tesztelésében.

feladatok

A feladatok iparágonként eltérőek, de szinte mindig technikai jellegűek. Például egy szállítási cégnél dolgozó szakember készít járműnyilvántartást, elvégzi a gépek és berendezések biztonsági ellenőrzését, és biztosítja, hogy a biztonsági eljárások megfeleljenek a vállalati irányelveknek. A technikus fémmegmunkáló gépeket is üzemeltet és a pneumatikus szerelvényeket a működési követelményeknek megfelelően javítja.

$config[code] not found

Alkalmazhatóság és eszközök

Az O * NET OnLine szerint a bolt technikusának rendelkeznie kell a berendezések karbantartási képességeivel, a működési és vezérlési képességekkel és a gépek telepítésének képességével. A szükséges feladatok hatékony elvégzéséhez a technikus gyakran forrasztó berendezéseket, elektronikus voltmérőket, hidakat, mikroszkópokat és oszcilloszkópokat használ.

Fokozati követelmények és kompenzáció

A bolt szakemberének megüresedése érdekében a munkáltatók általában inkább olyan pályázókat részesítenek előnyben, akiknek középiskolai diploma vagy szakiskolai diplomája van. A tapasztaltaknak jobb a foglalkoztatási kilátása. Az Indeed, a karrieradatok honlapja szerint 2010-től az átlagos technikai szakember éves fizetése 36.000 dollár volt.