Vezető adminisztrátor munkaköri leírás

A vezető ügyintézők felügyelik szervezeteik vagy intézményeik napi üzemeltetőit. A legtöbb munka az oktatási és egészségügyi intézményekben működik, ahol általános adminisztratív feladatokat látnak el, valamint saját területükön speciális feladatokat látnak el.Számos vezető ügyintéző kezdeti szintű alkalmazottként kezeli, mint például a tanárok vagy a kórházi adminisztratív asszisztensek, és a szükséges tapasztalatok megszerzése után előrehaladnak a felsővezetői pozíciókba.

$config[code] not found

Feladatok

A vezető ügyintézők felügyelik a szervezeteik minden adminisztratív irányítási feladatát. Iskolai környezetben tudományos célokat és tantervi kritériumokat állapíthatnak meg, és olyan szakpolitikákat hozhatnak létre, amelyek célja, hogy segítse a tanulókat a szabványok elérésében. Az oktatási vezetők felügyelik az oktatási és oktatási személyzetet, és felelősek a tanárok felvételéért és értékeléséért is. Biztosítaniuk kell, hogy a diákok megfeleljenek a nemzeti és állami tudományos követelményeknek, és elő kell készíteniük a költségvetést. Bizonyos oktatási vezetői ügyintézők is felelősek az iskolai finanszírozásért. Az egészségügyi környezetben dolgozó vezető ügyintézők felelősek a személyzet felügyeletéért és bérbeadásáért, valamint a létesítmények üzemeltetésének irányításáért. Ők is felelősek a létesítmény pénzügyeiért és politikákat és eljárásokat hoznak létre a betegek felvételére és nyilvántartására. Néhány magas rangú egészségügyi rendszergazdának klinikai felelőssége is lehet.

Oktatás

A vezető ügyintézői pozíciókra vonatkozó oktatási követelmények az ipar és a munkáltató szerint eltérőek. Az általános és középiskolák vezető adminisztrátorai általában nevelési vezetői vagy oktatási adminisztrációs mesterfokozattal rendelkeznek. Néhányan doktori fokozattal is rendelkezhetnek az oktatási adminisztrációban. A magán- és az óvodai vezetők csak főiskolai végzettséget igényelhetnek. Az egészségügyi vezetői rendszergazdák rendszerint az egészségügyi szolgáltatási adminisztráció, a közigazgatás vagy az üzleti adminisztráció mesterképzéssel rendelkeznek. A doktori fokozatok az egészségügyi adminisztrációban is rendelkezésre állnak, és néhány munkáltató előnyben részesítheti a doktori programban résztvevő jelöltek felvételét.

Munkakörülmények

A vezető ügyintézők rendszerint kényelmes irodákban dolgoznak, de esetenként alkalmanként utazhatnak fel vezetőkkel, közösségi tagokkal és állami és helyi tisztviselőkkel. Sok magas rangú adminisztrátor hosszú ideig dolgozik. Az oktatás felső vezetői gyakran részt vesznek az iskolák rendezvényein, amelyek éjszaka és hétvégén zajlanak. Néhány egészségügyi vezető adminisztrátor dolgozik a kórházakban vagy más létesítményekben, amelyek a nap 24 órájában működnek, így bármely órában felhívhatják őket a felmerülő problémák kezelésére. A vezető adminisztrátori pozíciók is stresszesek lehetnek, mert a rendszergazdák felelősek a szervezeteik teljesítményéért és működéséért, és a lehető leggyorsabban és hatékonyabban kell megoldaniuk a problémákat.

Fizetés

A Munkaügyi Statisztikai Hivatal (BLS) szerint az általános és középfokú oktatók adminisztrátorainak - beleértve a magas rangú adminisztrátort is - éves átlagkeresete 2008 májusától 83,880 dollár volt. A legmagasabb 10 százalékot több mint 124.250 dollárt fizettek, míg a legalacsonyabb 10 százalékot fizették meg kevesebb, mint $ 55,580. A BLS szerint az egészségügyi adminisztrátorok, köztük a vezető adminisztrátorok, 2008 májusától 80,240 dolláros átlagbérrel rendelkeztek. A legmagasabb 10 százalékot több mint 137 800 dollárért fizették ki, míg a legalacsonyabb 10 százalékot kevesebb, mint 48 300 dollárért fizették meg.

Foglalkoztatási Outlook

A BLS becslése szerint az oktatási ügyintézők - köztük a vezető adminisztrátorok - foglalkoztatása 2008 és 2018 között 8 százalékkal nő, ami ugyanolyan gyors ütemű, mint az összes foglalkozás átlaga. Az egészségügyi adminisztrátorok - köztük a vezető adminisztrátorok - foglalkoztatásának a BLS szerint 16% -kal kell növekednie az időszak alatt, ami az átlagnál gyorsabb. A népességnövekedés szükségessé teszi az új iskolák és az egészségügyi intézmények szükségességét, ami lehetőséget teremt mindkét területen a felsővezetők számára. A magas rangú adminisztrációs pozíciókkal szembeni verseny azonban erős lesz, mert magasabb fizetést fizetnek és jobb előnyöket nyújtanak.