Tulajdonfelügyeleti munkaköri leírás

Az ingatlan-ellenőrök központi szerepet játszanak a jelzálog-, ingatlan-, építési és biztosítási ágazatban. A különböző típusú vagyonfelügyelői munkák különböző szintű oktatást, engedélyezést és tanúsítást igényelnek. Az ingatlankezelő munkája megfizethető béreket kereshet, de egyes ellenőrök munkahelyének stabilitása az ingatlanpiaci tényezőktől függ.

Az ingatlan-ellenőrök típusai

A „vagyonfelügyelő” kifejezés számos munkahelyre utalhat. Egyes ingatlanellenőrök támogatják az ingatlanügyleteket, míg mások biztosítják, hogy az építés alatt álló épületek a helyi építési szabályok szerint történjenek. Más típusú építési ellenőrök dolgoznak a biztosítótársaságoknál, értékbecslésekkel vagy a biztosítási követelés érvényességének meghatározásával. A leggyakoribb építési ellenőrző típusok közé tartoznak az értékelők, az építőipar és az építési ellenőrök, valamint a követelések beállítói és az ellenőrök.

$config[code] not found

Értékelő és jelzáloghitel-felügyelő állások

Értékelők ellenőrzik a házakat és egyéb épületeket, hogy támogassák az ingatlanértékesítést és a jelzáloghitel-refinanszírozást. Értékelők ellenőrzik az épületeket, hogy olyan adatokat gyűjtsenek össze, amelyeket az ingatlanügynökök, a jelzáloghitel-tisztviselők és a bankok által használt értékelő jelentések készítésére használnak az értékesítési árak és a hitelek feldolgozásához.

Az általuk összegyűjtött adatok magukban foglalják az épület belső terének és ingatlanvonalait, belső és külső fényképeit, az összehasonlítható ingatlanértékesítéssel kapcsolatos információkat, valamint az épületek jellemzőit, úgymint uszodák, kiépített épületek, tereprendezés, megújuló energia infrastruktúra és kerítés. Megjegyzik továbbá a környezetvédelmi kérdéseket, mint például a szomszédos kereskedelmi zóna zaját vagy a közeli gyárból származó szennyezést, amely kényelmet, egészséget vagy biztonságot érintő szempontból befolyásolhatja az ingatlan értékét.

Az értékbecslők általában egyfajta ingatlanra specializálódnak, mint például házak vagy kereskedelmi épületek.

A jelzáloghitel-felügyelők olyan bankok értékelését kezelik, amelyek jelzáloghiteleket tartanak a kizárt ingatlanoknál. Ellenőrzik a károkat, és értékelik az ingatlan piaci értékét. Noha gyakran kevésbé részletes értékelési jelentéseket tesznek, mint az értékelő, a jelzáloghitel-felügyelő képzése az értékelő karrierjének lépésköve lehet.

Biztosítási követelések kiigazító és ellenőrző állások

A biztosítási követelések kiigazítói és ellenőrei ellenőrzik a kötvénytulajdonosaik tulajdonában lévő vagy általuk elfoglalt ingatlanokat. Jellemzően a követelésbeigazítók és az ellenőrök ellenőrzik a tulajdonságokat, miután a kötvénytulajdonos kérelmet nyújtott be. Például, ha egy lakástulajdonos tűzoltást követõen ad otthont a lakástulajdonos biztosítási követelésének, a biztosító a követelést igazgatót vagy ellenõrzést küldi a kár felülvizsgálatára. Ellenőrizhetik az ingatlant a követelés érvényességének megállapítására vagy a kár összegének megállapítására. Az általuk gyűjtött információ fontos szerepet játszik abban, hogy meghatározza, hogy a kár megfelel-e a fedezet feltételeinek és a biztosító társaság felelősségének összegében.

Kormányzati építési felügyelő állások

Az építési és építési ellenőrök, gyakran „kódellenőröknek” nevezik, ellenőrzik az épületeket, hogy megbizonyosodjanak arról, hogy a tulajdonosok vagy építési vállalkozók követik-e az önkormányzati építési szabályzatokat. Például egy kódfelügyelő megvizsgálhatja az új otthont a megfelelő vezetékezéshez vagy vízvezetékhez.

Az építési ellenőrök számos olyan eszközt használnak, mint a mérők és a tesztelő eszközök, hogy értékeljék az olyan szempontokat, mint a víznyomás, a magasság és az elektromos áram. Ők is dokumentálják a kódok megsértését fényképekkel.

A helyi önkormányzatok többségében az ellenőröket kódolják, hogy bizonyos típusú vizsgálatokat végezzenek. Például az egyik kódfelügyelő csak az épület elektromos infrastruktúráját vizsgálhatja meg, míg a másik a felvonókat ellenőrizheti.

Ingatlanfelügyelő oktatás

A legtöbb építési és épületfelügyeleti munkahely legalább egy középiskolai diplomát igényel. Egyes munkáltatók olyan jelentkezőket keresnek, akik társult oklevelet szerzettek, vagy egy igazolást egy otthoni ellenőrzési, építési vagy építési ellenőrzési programban. A legtöbb ellenőrző pozíció a munkahelyi képzés időszakát foglalja magában. Néhány helyi és állami kormány megköveteli az építési és építési ellenőrök engedélyét.

A legtöbb állami engedélyező testület megköveteli, hogy az értékelőknek diplomát szerezzenek az engedély megszerzéséhez. Számos értékbecslőnek van olyan diplomája, mint a pénzügy, az üzlet, a közgazdaságtan vagy az ingatlan. A törvény szerint az értékelőknek rendelkezniük kell egy állami engedéllyel ahhoz, hogy olyan ügyletet kezeljenek, amelyhez a szövetségi kormány részes fele.

A legtöbb munkáltató kereseti kiigazító és felügyelőjelölteket keres, akik legalább egy középiskolai diplomát szereztek. Sok munkáltató inkább a biztosítási ágazatban szerzett tapasztalatokat részesíti előnyben. Egyes államok engedélyezést vagy tanúsítást igényelnek, míg másoknak nincs követelményük a követelések kiigazítóira és az ellenőrökre.

Tulajdonosi ellenőr

Az Egyesült Államok Munkaügyi Statisztikai Hivatala (BLS) szerint az építőipar és az építőmérnökök 2017-ben közel 60 000 dolláros béret szereztek. A mediánbér a foglalkozás fizetési skálájának középpontja.

Ugyanebben az évben az értékbecslők körülbelül 54 ezer dolláros átlagkeresetet vittek haza, míg a követelések kiigazítói 65.000 dollárt vettek haza.

Tulajdonfelügyelő Job Outlook

A BLS előrejelzései szerint a követelések kiigazítóinak lehetőségei a jelenlegi szinten maradnak, 2026-ig.

A BLS arra számít, hogy az értékbecslők ugyanabban az időszakban mintegy 14 százalékkal nőnek. Az értékbecslők azonban ingadozhatnak az ingatlan- és jelzálogpiacokon, mivel az értékbecslők az ingatlanértékesítésből és refinanszírozásokból tevődnek össze. Amikor a kamatlábak magasak, az ingatlan tulajdonosok nem refinanszírozzák, és kevesebb ember vásárol épületeket és házakat. A gazdasági visszaesések során az ingatlanpiac jellemzően megáll.

Az építési és építési ellenőrök munkahelyeinek 2026-ig kb. 10 százalékkal kell növekedniük.