Az autótervező átlagos fizetése

Az autóipari tervező részművész, alkatrészmérnök. Megtervezik a járművek belső terét és külső felületét, ahol oda kell mennünk - autók, sportüzemi járművek, pickup teherautók és kisteherautók. Az autóipari tervezők ötvözik a funkcionális és a kreatív alkotóelemeket, így a jármű vezérlőpultja könnyen olvasható, az autó könnyen manőverezhető, és vonzónak tűnik, akár a műútban, akár a bemutatóterem padlóján ül.

$config[code] not found

Automatikus tervezői munka leírása

Egy autóipari tervező mérnök felelős az autó ergonómiaért, valamint az autó és alkatrészei megjelenéséért. Míg a jármű funkcionális szempontjai a mérnökök feladata, az esztétika a tervezők feladata. A tervezők együttműködnek a mérnökökkel, hogy megbizonyosodjanak arról, hogy a tervek nemcsak vonzóak, hanem funkcionálisak. Valószínűleg CAD-szoftvereket használó formatervezési mintákon fog dolgozni, ezért ismernie kell ezt.

Az Auto Design oktatási követelményei

Először is érdeklődni kell minden autóval. Az alapvető mechanikai tudás jó; ha az autók rögzítése hobbi, még jobb. A rajzolás és a szobrászat szeretete is hasznos. Legalább egy főiskolai végzettségre van szüksége, és szükség lehet további tanúsítványokra. A legtöbb autótervezőnek van háttere az ipari formatervezésben és a művészetben. A személyes kreativitás csíkja felbecsülhetetlen értékű az automatikus tervezésben. Van néhány tucat kollégium, amely az autótervezésre specifikus képzést kínál. Jó, ha részt vesz egy iskolában, amely az autóiparhoz kapcsolódik. A verseny nehézkes a kollégiumokba való belépéshez. Ha ipari diplomát, nem automatikus tervezést kap, akkor megvizsgálhatja az automatikus tervezés mesterképzését, ami versenyképesebbé teheti.

Ipari munkakörnyezet

Valószínűleg irodában vagy stúdióban fog dolgozni, valószínűleg egy embercsoporttal. Lehet, hogy el kell utaznia egy gyárba vagy tesztelési létesítménybe, amely lehet Észak-Amerikában, vagy a világ bármely pontján. Csapatjátékosnak kell lenned. Szüksége lesz továbbá a jó kommunikációs és hallgatói készségekre, meg kell felelnie a határidőknek és jól kell dolgoznia a stressz alatt. Az órák általában tipikusan hétfőtől péntekig, bár előfordulhat, hogy a túlórák és a hétvégi munka a válság idején.

Átlagos autótervező fizetés

Az autós tervezők általában hajlamosak $82,499 a Glassdoor szerint az átlagbér, bár ez attól függ, hogy hol laksz, a szakterületed és a gyártóod. A csúcskategóriás autótervezői fizetés általában arról szól $110,000 évente. Körülbelül autós tervezői fizetés érhető el a tapasztalat nélküli személy számára $68,000 Egy év. A vezető tervezők átlagosan körül fognak dolgozni $99,000 évente, valóban. Az ipari formatervezők éves átlagkeresete $65,570, az USA Munkaügyi Statisztikai Hivatala szerint.

Történelem és növekedés

Amikor az autók először a helyszínre vándoroltak, a 20. század első éveiben a legtöbb autó úgy nézett ki, mint a lovas kocsik.A gyártók egyszerűen felvették a lovas kocsik terveit, hozzáadtak egy motort és egy járművet hoztak létre.

Az 1920-as évek előtt épült legtöbb autó kézzel készült. Ezek többnyire funkcionálisak, kerekek, alváz, zárt utasterület, motor és törzs. Még a legkorábbi Model T-k is, amelyek 1908-ban debütáltak, kárpitozott ülésekkel, nagy kormánykerékkel, nagy küllőkkel és kiálló fényszórókkal rendelkeztek. Az elkövetkező két évtizedben a zárt testépítés váltotta fel a szabadtéri, buggy megjelenést. A kövezett utak megérkezése hosszabb, alacsonyabb tervet jelentett a futóasztal ékezetével.

Az autók 1927-től kezdődően ugyanolyan fontosak voltak, mint a funkciók, amikor Alfred P. Sloan Jr., a General Motors elnöke bérelte Harley J. Earl-t a General Motors Művészeti és Színes Osztály elindításához. Earl akkoriban egyéni autóépítő volt Hollywoodban. Sloan úgy döntött, hogy egy vállalat több autót értékesíthet, ha jobban néz ki, és Earl örömmel tesztelte ezt az elméletet. Art deco volt a düh, és magában foglalta az autókat. Az egyhéjazatú alváz könnyebbé, könnyebben előállíthatóvá és szerkezetileg hangosabbá tette az autókat. A karcsú, könnycsepp kialakítás évtizedek óta a gépjárművek alapja lett. A Color hosszú utat tett Henry Ford kijelentéséből, hogy az ügyfelek meg tudják rendelni a T-modellt bármilyen színben, amennyit csak akartak, amíg fekete.

Végül a futópadok, a fényszórók és a sárvédők egyetlen, megszakítás nélküli formába keveredtek. Az autók aerodinamikussá váltak. Az 1950-es és a 60-as évek nagyobb autói kisebb, kompakt autókra nyúlnak az 1970-es és 80-as években, mivel az autók hatékonyabbá váltak. Ugyanakkor az izomautók teljesen új hobbit születtek.

A mai autók a tervezőknek olyan lehetőségeket kínálnak, amelyekre specializálódhat. A Mini Cooper-től a Lexusig terjedő autókban folyékony görbék, elegáns vonalak és akár visszafogott stílusok is vannak. A színek nem tűntek el, de a fehér, ezüst, fekete és szürke az elmúlt évtizedekben dominált.

Az autós tervezők és más ipari tervezők munkakörülményei évente körülbelül 4 százalék, amit a BLS az átlagnál lassabbnak tart, bár azt mondja, hogy az új termékek és az új stílusok iránti keresletnek meg kell tartania a tervezők iránti keresletet.