Étterem Steward munkaköri leírása

Az éttermi steward, amelyet néha mosogatógépnek is neveznek, minden konyhai műveletben hasznos. A főszakács vagy a főszakács irányítása alatt fenntartja az összes készítményt és az élelmiszer-tároló helyiségeket. Ez a karbantartás magában foglalja a rutinszerű és nehéz tisztítást, a kellékek szervezését és a szemétgátlót.

Alapvető készségek

Ez a pozíció példás szervezeti és többfeladatos képességeket igényel. Figyelemre van szükség a felszerelések és a munkahelyek tisztításához és karbantartásához a házon belüli, helyi, állami és szövetségi előírások szerint a biztonság és a higiénia tekintetében. Az éttermi stewardnak rendelkeznie kell mechanikus készségekkel az elektromos gépek, mint pl. Mosogatógépek, mosogatógépek, szeméttömörítők és üvegszórók üzemeltetéséhez.

$config[code] not found

Tipikus feladatok

Az éttermi szolgálat feladatai közé tartozik a rendszeres karbantartás és speciális projektek.Minden műszakban elvárja, hogy az edényeket, edényeket és edényeket, edényeket és élelmiszer-előkészítő gépeket, valamint tiszta padlókat, számlálókat és munkaasztalokat mossa. Kevésbé mélyhűtött fagyasztók és hűtőszekrények, sütők, kályhák és kamrák tisztítása. Előfordulhat, hogy időnként segítséget nyújt az élelmiszerek vagy a készletek szállításának kirakodásában.

Munkakörülmények

A modern konyhák általában jó szellőztető- és légkondicionálórendszerrel rendelkeznek, ami kellemes munkakörnyezetet teremt. Másrészt az ilyen rendszerek nélküli idősebb létesítmények meleg, szagú konyhával rendelkeznek. A feladatnak nehézkes helyzetekre és nehéz tárgyak és kartonok felemelésére van szüksége. A rendezők általában vállalati egyenruhát viselnek.

Oktatás és képességek

Nincsenek oktatási követelmények, hogy éttermi szolgálat legyen. Az élelmiszer-előkészítési műveletek alapvető megértése kívánatos, valamint az irányok olvasásának és a szóbeli utasítások követésének képessége. Szintén kívánatos az élelmiszer-előkészítésben vagy szolgáltatásban szerzett tapasztalat.

Fizetés és fejlődés

Az Egyesült Államok Munkaügyi Statisztikai Hivatala szerint a mosogatógépek vagy a konyhai kezelők éves átlagkeresete 2013-tól 19 180 dollár volt. A többség éttermekben és egyéb étkezési helyeken dolgozott, ahol évente átlagosan 18 600 dollárt kaptak. Előrehaladási lehetőségek bővelkednek, beleértve az élelmiszer-előkészítőt, a sous szakácsot és a séfet. Ezek a kilátások növekednek, ha a steward kulináris készségeket mutat.