A gyalog értékesítési munkatárs munkaköri leírása

A gyalog értékesítési munkatársai felelősek a zálogház napi működésének fenntartásáért. A zálogházak jellemzően olyan tárgyakat árulnak és fogadnak, mint a hangszerek, ékszerek, elektronika, kézifegyverek, stb. Mivel az adott területen a zálogházak között magas a verseny, az értékesítési munkatársaknak minőségi ügyfélszolgálati készségeket kell biztosítaniuk, mivel az ügyfelek könnyen eljuthatnak más üzletekhez, hogy megvásárolják, amit keresnek.

$config[code] not found

feladatai

A zálogház munkatársainak minden nap nyitniuk és bezárniuk kell a boltot, és meg kell próbálnunk eladni a gyalog üzletben lévő termékeket. Meg kell tárgyalniuk azt az összeget is, amelyet hajlandóak megfizetni az ügyfelek által esetleg gyalogolni kívánt tárgyakért. A munkatársaknak javasolniuk kell a legalacsonyabb árat, amelyet az ügyfelek hajlandóak elfogadni az elemért, hogy nyereséget nyerjenek abban az esetben, ha az ügyfelek nem térnek vissza az elemért. A készpénzes tranzakciókat és a leltár szervezését és címkézését is kezelniük kell.

Környezet

A gyalog társaik napjaik többségét tölthetik el és sétálhatnak az ügyfelek számára, hogy eladják a különböző termékeket. Tipikus teljes munkaidőben dolgozhatnak, és a teljes nyitva tartás idején elérhetők. Különböző típusú emberekkel fognak találkozni, és képesnek kell lenniük egymással kommunikálni, és tárgyalniuk kell a különböző termékek áráról. Elhelyezkedésüktől függően, városi környezetben vagy külvárosi helyeken dolgozhatnak.

szakértelem

A gyalog értékesítési munkatársainak fejlett tárgyalási, kommunikációs készségekkel és helyüktől függően kétnyelvűnek kell lenniük. Minőségi ügyfélszolgálati készségekkel kell rendelkezniük, szervezniük és agresszívnak kell lenniük. Emellett értékesítési és alapvető matematikai készségekkel kell rendelkezniük. Képesnek kell lenniük arra, hogy gyorsan gondolkodjanak, amikor az ügyfelek árát kínálja.

Oktatás

A formális oktatásnak nem kell egy gyalog értékesítési munkatársnál lennie. Ugyanakkor sok zálogház tulajdonosának legalább egy középiskolai diplomával vagy azzal egyenértékű munkatársa van. A gyalog értékesítési munkatársai önállóan is tanulmányozhatják az értékesítési anyagokat, mint a különböző könyvek, és részt vehetnek a képzésben is.

Fizetés

A payscale.com szerint az átlagos gyalogkereskedő (pawnbroker) körülbelül 9,26 dollárt tud óránként elérni. A zálogház elhelyezkedése és az éves tapasztalat meghatározhatja a gyalog értékesítési munkatársának bérét.