Objektumtervező munka leírása

Ha megvan a képessége, hogy komplex térbeli problémákat oldjon meg, az ideális helyzete lehet a létesítménytervező. Mint létesítménytervező, Ön egy szervezet rezidens tervező szakértője lesz. Javaslatokat készít a lehető legjobb felhasználási területekről, segítve annak biztosítását, hogy a szervezetben dolgozó alkalmazottak a lehető leghatékonyabban működjenek.

Szakmai tudáskészlet

Mint létesítménytervező, mélyreható ismerete van az építési folyamatról, és megérti az építési szabályzatokat, dokumentumokat, tervrajzokat és egyéb releváns iparági dokumentumokat. Ön hatékony kommunikátor, és könnyen megmagyarázhatja az építési gyakorlatokat és eljárásokat, még azok számára is, akik nem rendelkeznek iparági tapasztalattal. Szilárd megértése van a biztonsági gyakorlatokról, és elkötelezte magát a mindennapi munkaterületbe való beépítéssel. Ön is technikai hozzáértés, és képes számítógépet működtetni és komplex szoftvereket tanulni.

$config[code] not found

Elsődleges feladatok

A létesítménytervező feladata, hogy segítse a szervezetet a tértervezési kérdések megoldásában. Ebben a helyzetben elemezni fog egy cég irodaházát, hogy meghatározza a hely leghatékonyabb felhasználását. Lehetőséget nyújt a meglévő tér javításának módjaira és szükség esetén új helyszínekre vonatkozó ajánlásokra. Ez magában foglalhatja az olyan elképzeléseket, mint például az osztályok áthelyezése az épület más területeire, hogy jobban kihasználhassák a helyet. Rendszeres építési ellenőrzéseket végez, hogy megbizonyosodjon arról, hogy az elrendezések, a munkavállalók munkaterületei és a bútorok helyzete helyes, frissíti a dokumentumokat. Ön is felelős lehet annak biztosításáért, hogy minden új bérleti díjhoz megfelelő munkaterület álljon rendelkezésre, a munkavállalót munkahelyre helyezve és megfelelő felszerelés megrendelése az érkezés előtt.

További feladatok

Lehet, hogy felelős az olyan adminisztratív feladatokért, mint például a tanszékmozgások koordinálása, az ülések megtervezése és a mozgással kapcsolatos munkamegállapodások létrehozása. Szükség lehet arra, hogy a munkavállalói foglaltsági dokumentumokat, folyamatosan frissítse az adatokat, például az alkalmazottak számát, az üres munkaterületeket és egyéb releváns létesítményinformációkat (két). Rendszeres időközönként megbízhatja az ingatlanszerződések felülvizsgálatát is annak biztosítása érdekében, hogy az épület megfeleljen a megfelelőségi előírásoknak.

Oktatás és egyéb követelmények

A létesítmények tervezőjeként történő bérléshez általában építészmérnöki, belsőépítészeti vagy műszaki szakterületre van szükség. A tervezési szoftver, mint a CAFM és az AutoCAD ismerete különösen értékes.