Melyek a közösségi ápoló feladatai?

A közösségi egészségügyi nővérnek hasonló a képesítése, mint egy tipikusan regisztrált nővér, de ez a szerep sokkal több megelőző, közösségi központú tevékenységet foglal magában, mint egy RN. A közegészségügy vagy a közösség ápolója inkább az egészségügyi kutatással, a közösségi tanácsadással és az egészségügyi trendek figyelemmel kísérésével foglalkozik, nem pedig az egyéni betegellátásra összpontosítva.

Trendek és célok beállítása

A közösségi egészségügyi ápoló közös megelőző szerepe a helyi egészségügyi trendek figyelemmel kísérése, az egészségmegőrzés és a megelőzés céljai és prioritásainak meghatározása. Ha a Betegség-ellenőrzési Központok által végzett tanulmányok és információk azt jelzik, hogy az influenza egy bizonyos szakasza problematikus lesz, a közösségi ápoló olyan stratégiákat keresi a nyilvánosság tájékoztatására és a helyi járvány kitörésére. Ez a kötelesség a közösségi ápolás általános célkitűzésével - a nagyobb népesség igényeinek kielégítésére - kapcsolódik.

$config[code] not found

Egészségügyi érdekképviselet

Az egészségügyi érdekképviselet gyakran szenvedély, valamint egy közegészségügyi nővér felelőssége. Ez a felelősség magában foglalja a helyi, állami és szövetségi politikusokkal és a közösség vezetőivel való kommunikációt a helyi közösség, az állam vagy a község egészségi állapotáról és szükségleteiről. 2013-tól például sok ápoló segíti az autizmussal diagnosztizált gyermekek jobb egészségügyi ellátását és előnyeit. Egyes közösségi ápolók is könyvet, jelentést és cikket írnak és brosúrákat dolgoznak ki, amelyek tájékoztatják és elősegítik a különösen fontos egészségügyi okokat.

Egészségügyi klinikák és szűrések

Az egyik közvetlenebb mód, amellyel a közösségi ápoló a közönséget szolgálja, az egészségügyi oktatás és kommunikációs programok révén történik. Ez a szerep magában foglalja a média által vezérelt kampányokat a közösség tájékoztatására és oktatására a sürgős egészségügyi kérdésekről. A közösségi ápolók az immunizálási és egészségügyi szűrő klinikákon és más helyi lakossági gondozási programokon is dolgoznak. A kockázatos populáció egyes szegmenseinek azonosítása és célzása szintén fontos. Például a várandós anyák a közösségi ápolók közös célpontja az influenza lövésekhez.

Oktatás és képzés

A közösségi ápolónak először ki kell töltenie a regisztrált nővér vagy RN-nek való követelményeket. Míg képesítéssel rendelkező nővérgé válhat, a legtöbb közösségi ápolónőnek legalább egy társultnak kell lennie, ha nem egy főiskolai végzettséggel, az ápolásban. A Nemzeti Tanács licencvizsgálatának át kell adnia egy engedélyezett nővérnek. A közegészségügyi hivatalban vagy a kórházi ápolásban való részvétel korai szakaszában való hatékony munkavégzés hatékony módja annak, hogy végül beköltözzenek a közösségi ápolásba.