Helyettes szerkesztő munkaköri leírás

A helyettes szerkesztők a kiadóiparban dolgoznak, és általában a hierarchikus státusszal a második helyre lépnek a szerkesztő vagy a vezető szerkesztő számára. Néha segíteni fognak a szerkesztőknek, máskor pedig a kiadvány átfogó ellenőrzése alatt állnak, de lehet, hogy nem rendelkeznek elegendő tapasztalattal ahhoz, hogy a szerkesztő helyét biztosítsák, még akkor is, ha ugyanazokat a feladatokat látják el.

Funkciók

A helyettes szerkesztők szerkeszthetik és áttekintik az írók munkáját, és a következő szerkesztőként járnak el a vezető szerkesztőnek. Néhányan is írhatnak. Szerepük a kiadványtól függően változik, és hogy van-e rajta egy működő szerkesztő. A szerkesztői feladatok tartalmazhatják a tartalom szervezését, az anyag felülvizsgálatát, a tervezéshez való hozzájárulást és a történeti ötletek megjelenését. Ők is felügyelik az írókat vezető szerkesztő hiányában.

$config[code] not found

Munkakörnyezet

A helyettes szerkesztő munkakörülménye gyakran a számítógép előtt ülő irodában van. Emellett utazhatnak interjúk és egyéb cikkek kutatására is. Az internet létrehozásával a helyettes szerkesztők és írók rugalmasan dolgozhatnak bárhonnan, ahol van laptopjuk, ami azt jelenti, hogy több időt töltött otthonról. A helyettes szerkesztők általában hétfőtől péntekig körülbelül 40 órás rendes héten dolgoznak. Túlóra lehet szükség, ha a határidők szövik.

szakképesítés

A legtöbb helyettes szerkesztőnek legalább egy főiskolai végzettséggel kell rendelkeznie. Előnyben részesülnek olyan témák, mint az újságírás, az angol és a kommunikáció. A szakember-helyettes szerkesztők, mint például azok, akik a mérnöki vagy informatikai technológiákról írnak, úgy találják, hogy ezeken a területeken a fokozatok előnyösek.

Kilátások

A Munkaügyi Statisztikai Hivatal szerint 2008-ban mintegy 130 000 szerkesztő dolgozik az Egyesült Államokban. Az ipar, köztük az író, a szerkesztők és a szerzők, várhatóan körülbelül 12 százalékos növekedést fog elérni 2018-ig, ami meghaladja az Egyesült Államokban az összes munkahely országos átlagát. és online publikációk.

Kereset

A Munkaügyi Statisztikai Hivatal szerint az Egyesült Államokban a szerkesztők éves átlagos fizetése 2008-ban 49 990 dollár volt. A középső 50 százalék 36,690 és 69,140 dollár között szerezte meg az első 10 százalékot, ami évente több mint 95.490 dollárt vett haza. Az újságok, folyóiratok, könyvkiadók és könyvtárak esetében évente átlagosan 49.280 dollár volt.