Adatbázis-technikus munkaköri leírása

Az adatbázis-technikus, más néven adatbázis-elemző, manipulálja az adatokat a jelentések készítéséhez és az adatbázisból kért információkhoz programozási eszközök segítségével.

Oktatás

A legtöbb esetben a munkáltatók legalább egy főiskolai diplomát igényelnek a menedzsment információs rendszerekben vagy a kapcsolódó tudományágban. A munkáltatók valószínűleg figyelmen kívül hagyják a fokozati követelményeket, ha a pályázónak nagy tapasztalata van a helyzetben használt adatbázisokkal és fejlesztési eszközökkel.

$config[code] not found

feladatai

Az adatkezelés a jelentések és a kért információk kidolgozásához programozási nyelvek és szoftverek használatával történik, amelyek lehetővé teszik az adatbázisok számára a kért adatok összeállítását.

További feladatok

A fejlesztőkkel és a rendszergazdákkal szorosan együttműködve ezek a szakemberek segítenek az adatbázisok tesztelésében és hibakeresésében a megfelelő funkcionalitás és biztonság biztosítása érdekében.

Job Outlook

A Munkaügyi Statisztikai Hivatal 20% -os növekedést vár 2008 és 2018 között ezekhez és kapcsolódó foglalkozásokhoz. A növekedés várható, mert a szervezetek továbbra is integrálják a kifinomultabb technológiát.

Átlagos fizetés

Az Indeed.com 2010 januárjában felsorol egy átlagos évi 71 000 dolláros díjat ezekre és kapcsolódó foglalkozásokra.

2016 Számítógépes rendszerelemzők fizetési adatai

A számítógépes rendszerek elemzői az Egyesült Államok Munkaügyi Statisztikai Hivatala szerint 2016-ban átlagosan 87.220 dolláros fizetést kaptak. Az alacsony végponton a számítógépes rendszerek elemzői 67,460 dolláros 25 százalékos fizetést szereztek, ami azt jelenti, hogy 75 százaléka többet ért el, mint ez. A 75. százalékos fizetés 111 040 dollár, ami 25 százalékkal többet keres. 2016-ban az Egyesült Államokban számítógépes rendszerelemzőként 600.500 embert foglalkoztattak.