Mi a klinikai szexológus munkaköri leírása?

A szexuális diszfunkció kezelésében érdekelt pszichiátriai szakemberek klinikai szexológusként dolgozhatnak. A klinikai szexológusok fejlett fokozattal rendelkeznek, és olyan szervezeteken keresztül tanúsíthatják a tanúsítást, mint az Amerikai Szexuális Oktatók, Tanácsadók és Terapeuták Szövetsége (AASECT), és sokan a magánpszichoterápiás gyakorlatban dolgoznak.

Azonosítás

A klinikai szexológusok vagy szexterapeuták mentális egészségügyi szakemberek, akik tanácsadási szolgáltatásokat nyújtanak egyéneknek és pároknak. Képzésük a hagyományos pszichológiai elveken alapul, és kiegészül az emberi szexualitás tanfolyamával.

$config[code] not found

Funkció

A szexterapeuták átfogó pszichoterápiás szolgáltatásokat nyújtanak. A szexológusok elvégzik az egyén vagy pár bevitelét és értékelését, és a kezdeti találkozón felfogott információk alapján a szexológus olyan kezelési tervet dolgoz ki, amely közvetlenül az ügyfél (ek) ből származik. A terapeuta javasolhatja az anyagok vagy videók olvasását az ügyfeleknek, vagy kommunikációs gyakorlatokat rendelhet a párok tanácsadásához.

Kiképzés

A klinikai szexológusok a pszichológiában, a szociális munkában vagy a kapcsolódó területen végzett diplomát kaphatnak, majd egy olyan szervezeten keresztül tanúsíthatnak, mint az AASECT. Vagy beléphetnek egy olyan diplomás programba, amely kifejezetten az emberi szexualitás területére koncentrál. A mesterfokú pályázók az emberi szexualitás, a klinikai szexológia és a szexuális diszfunkciók kezelésében tartanak tanfolyamokat. A diákok egy olyan gyakorlatot is teljesítenek, amely gyakorlati tapasztalatot ad nekik a betegek tanácsadásában.

Tanúsítvány

A klinikai szexológusok az AASECT segítségével kérhetnek tanúsítványt. A pályázóknak az egyesület tagjainak kell lenniük, és el kell olvasniuk és aláírniuk az Etikai Kódexet. Szintén szükség van egy kétéves pszichoterápiával vagy egy év pszichoterápiás tapasztalattal rendelkező doktori fokozatra. A tanúsításra jelentkezőknek abban az államban kell engedélyezniük, amelyben dolgoznak, és megfelelnek az AASECT követelményeinek az olyan területeken, mint az emberi szexualitás oktatás, a szexterápiás képzés és a klinikai tapasztalatok. A felügyelők és munkatársak ajánlása is szükséges a tanúsítási folyamat részeként.

Lehetséges

A klinikai szexológusok maguk gyakorolhatnak vagy szexuális terápiás szolgáltatásokat nyújtanak egy meglévő pszichoterápiás gyakorlatban. Az AASECT nem állapítja meg a szexterapeuták medián fizetését, de megjegyzi, hogy a jövedelem az oktatás és a tapasztalat függvényében változhat.