Általános tanácsadó munkaköri leírása

A tanácsadóként való munkavégzés ösztönző és vonzó karrier lehet, amely megköveteli, hogy különböző tudományágakra támaszkodjon, hogy olyan megoldást hozzon létre, amely megfelel az ügyfél igényeinek. Nehéz lehet összefoglalni, mit jelent a munka, mivel az ügyféltől és minden iparágtól függően változik. A tanácsadás karrierje kedvez a változatos és változatos hátterűeknek, mind az oktatásban, mind a szakmai tapasztalatban.

$config[code] not found

Szakmai felelősségek

Az Ön felelőssége az iparágától függően változik, bár általában a tanácsadókat arra kérik, hogy háttérinformációt szerezzenek az ügyfél és az ügyfél iparágáról. Ennek eléréséhez gyakran előfordulhat, hogy gyakran utazik az ügyfél helyére. Az általános tanácsadó jellemzően belépő szintű pozíció; ez alatt az idő alatt be kell bizonyítanod a kutatási képességeidet annak érdekében, hogy egy szakterületre költözzön.

A másik felelőssége az ügyfélkapcsolatok biztosítása. Ez az Ön képessége megegyezik az Ön sikerével, mivel az erős kommunikáció az, hogy hatékonyan hozzon létre megoldásokat az ügyfelek számára, és eladja azokat a munkáján.

Adminisztratív feladatok

Általános tanácsadói pozíciója többnyire az információgyűjtés körül forog. Biztosítani kell a számítógépes és irodai technológiai ismereteket. Hasznos a különböző médiaprogramok megértése, mivel egy bizonyos fokú kreativitást igénybe vehet, hogy önmagát szétválasztja és eladja az ügyfelet a javasolt megoldásokon.

Egyéb szükséges készségek

Szakszerűségét mindig kiállíthatja, mivel lehet, hogy Ön az egyetlen olyan kapcsolat, amelyet az ügyfél napi rendszerességgel a cégkel kap. Nagyszerű interperszonális készségekre van szükség, mivel az idő nagy részét az ügyfelek különböző szintű vezetői interjúin keresztül töltenek.

Fizikai követelmények

Ennek a pozíciónak a fizikai igényei egy tipikus vállalati irodai feladat, azzal a kivétellel, hogy a tanácsadók gyakran utaznak. Meg fogja találni, hogy az utazási követelmények 50% -át vagy annál többet foglalnak magukban. Gyakran ez a követelmény a tanácsadók körében kiégést okoz, mivel a személyes és a szakmai élet kiegyensúlyozása nehézkes.

Oktatás és munkatapasztalat

Valószínűleg közvetlenül a főiskolából vagy a főiskolai végzettség nélkül lép be a pozícióba, az életkortól és az iparágtól függően, feltéve, hogy elegendő munkatörténete van az iparágra. Nincs szükség szükséges oktatási fegyelemre, mert a legfontosabb, hogy gyorsan alkalmazkodjon, és hatékonyan szintetizálja az új információkat.

Fizetés

A fizetés a helyszíntől, a cégtől és a tapasztalattól függ. Ha az egyik nagy tanácsadó csoportnál dolgozik, mint például a McKinsey & Co., a Bain & Co. és a Boston Consulting Group, akkor a fizetés, mint egy kezdő szintű általános tanácsadó, évente hozzávetőlegesen 60 000 dollár, plusz egy bónusz, amely a piaci feltételek függvényében évente változik.

Egy kisebb tanácsadó cégnél a fizetések a helytől és az iparágtól függően 36 000 és 50 000 dollár között mozoghatnak.

Egy önkormányzat általános tanácsadójaként a helytől függően 25 000 és 50 000 dollár közötti jövedelmet biztosít.