Templombíró munkaköri leírása

Az egyházi hivatalnokok vagy az egyházi titkárok felelősek minden egyházi felügyeleti funkcióért. Értesítéseket készítenek a szombatról vagy más ünnepségekről, és nyilvántartást vezetnek az üzleti és egyházi tanácsok üléseiről. A pénzügyi kimutatások, a negyedéves vagy éves beszámolók és a legtöbb más egyházi dokumentum törvényesen köteles a nyilvánosság rendelkezésére állni. Az egyházi hivatalnokok gondoskodnak arról, hogy az összes nyilvántartás pontos, másolt és közzétegye az egyháztagok és a nagyközönség számára.

$config[code] not found

Erősségek és készségek

Az egyházak eltérő követelményeket támasztanak az ügyintézőkkel szemben, de a legtöbb esetben a jelölteket jóhiszeműen az egyház tagjává kell tenni.Gyakran a pályázó hajlandósága és képessége a feladatok elvégzésére ugyanolyan jó, mint a bemutatott tapasztalatok. Az ügyintézőknek ismerniük kell a gyülekezetet, és alaposan meg kell érteniük a könyvelést. Szükségük van a részletekre, az időgazdálkodásra, a olvasható kézírásra és a jegyzetek gyors és pontos felvételére.

Terjesztés és kommunikáció

Az egyházi hivatalnokok gyakran különböző feladatokért felelősek, amelyek magukban foglalhatják a telefonhívások kezelését vagy a PR-tevékenységek irányítását. E-maileket rendeznek és terjesztenek, e-maileket kezelnek, köszönöm megjegyzéseiket, és rögzítik az egyházi tagok mérföldköveire vonatkozó információkat, például esküvőket, közösségeket, bar mitzvahokat vagy temetéseket. A tagok gyakran hivatkoznak az egyház emlékeztetőire, könyvtárára vagy hirdetőtáblájára, hogy lássák, mi új. Az ügyintézők rendszeresen frissítik ezt az információt, és részletesen tájékoztatnak az ülésekről, eseményekről és közleményekről.

Dokumentáció és karbantartás

Az egyházi hivatalnokok teljes mértékben felelősek minden formanyomtatványért és nyilvántartásért, beleértve a tagok átadására vagy elbocsátására vonatkozó dokumentumokat, a feliratkozási iratokat, kifizetéseket és mérlegeket, utalványokat, bevételeket, keresztségi bizonyítványokat és bizottságlistákat. A lelkipásztorok vagy az egyházi ügyintézők az ügyintézőket más alapvető feladatok ellátására irányíthatják, mint például a számlák kifizetése, az adófájlok megőrzése és az irodai berendezésekre vonatkozó menetrend-szolgálati felhívások. Egyes ügyintézők házfelügyeleti feladatokat látnak el az irodában, és díszítéseket és felszereléseket állítanak fel vagy rendeznek ünnepekre és ünnepségekre.

Jövedelem és az Outlook

A CareerBuilder szerint az egyházi hivatalnokok átlagos átlagkeresete 2014 júliusától 32.540 dollár volt. Az egyházi hivatalnokok foglalkoztatási kilátásait az egyházak növekedése befolyásolhatja. A Leadership Network 2010-es nagyméretű egyházi fizetéséről és juttatásairól szóló jelentés szerint 2009 és 2010 között minden több mint 10 000 tagú gyülekezet nőtt. A jelentés megállapítja, hogy az egyházak 74 százaléka 1000 és 1999 között van, és 80 százaléka az egyházi egységeknek 2000 és Ez idő alatt 2999 tag is nőtt.