Munka leírása egy társult állatorvos számára

A kísérő állatorvos napi rendszerességgel dolgozik az állatokkal, biztosítva számukra az alapvető gondozást. A társult állatorvosnak szeretnie kell az állatokat és a vágyat, hogy naponta dolgozzon velük. Ahhoz, hogy munkatársaként állatorvosként dolgozzon, kétéves társképzési programot kell teljesítenie, majd a munkakörülménye által igazoltnak kell lennie.

feladatai

A háziállatok egészségügyi ellátásáért elsősorban állatorvos vagy állatorvosi szakember felel. Segítséget nyújtanak az állatoknak fizikai vizsgálatok, fogászati ​​eljárások, öblítés és sterilizálás, immunizálás, szülési gondozás és eutanázia biztosításával. Az állatorvosi munkatársak szintén felelősek az állatgondozási előzmények rögzítéséért egy gondozási táblázaton, a minták gyűjtésére a vizsgálathoz, állatok és műszerek előkészítéséhez a műtéthez, sebészeti beavatkozásokhoz, valamint röntgenfelvételhez és fejlesztéshez.

$config[code] not found

Karrierlehetőségek

A társult állatorvosok vagy állatorvosi szakemberek többsége magán állatorvosi gyakorlatban dolgozik. A magán állatorvosban végzett munka mellett a társult állatorvos az orvosbiológiai kutatásban, a katonai szolgálatban, az állatkerti állat- és vadon élő állatok gondozásában, a diagnosztikai laboratóriumi támogatásban, az állat-egészségügyi ellátási értékesítésben, az állatellenőrzésben és a kábítószer- és takarmányipari vállalatokban is dolgozhat.

Oktatás

A társult állatorvosoknak vagy állatorvosi szakembereknek két éves társképzési programot kell teljesíteniük egy amerikai állatorvos-egészségügyi szövetség (AVMA) akkreditált programjából. Ezeket a programokat közösségi főiskolák, egyetemek és műszaki / szakiskolák végzik. A kétéves programok során a tanfolyamokat mind klinikai, mind laboratóriumi környezetben tanítják, gyakorolják és élő állatokon tanulnak. A társult végzettség elvégzéséhez szükség van egy állatorvosi gyakorlat klinikai tapasztalatára.

Tanúsítvány

Minden államnak eltérő szabályai vannak az állatorvos-állatorvos és az állatorvosok tekintetében, de minden államnak szóbeli, írásbeli és gyakorlati részeket tartalmazó vizsga szükséges. A vizsga biztosítja, hogy a jelölt megfelelő ismeretekkel rendelkezzen az állatorvosi környezetben és az állatokkal való munkavégzéshez. Elhaladáskor Ön egy minősített állatorvosi szakember lesz, és képes lesz munkát keresni.

munkabér

A Munkaügyi és Statisztikai Hivatal szerint 2008-ban az állat-egészségügyi szakemberek és technikusok éves átlagbére 28,900 dollár volt. A középső 50 százalék 23,580 és 34,960 dollár között nyert. Az alsó 10 százalék kevesebb, mint $ 19,770, és az első 10 százalék több mint 41.490 dollárt szerzett. Az állatorvosnak négyéves főiskolai végzettséggel kell rendelkeznie, és többet kell keresnie, mint az állatorvosok vagy az állatorvosok. Ezért az állat-egészségügyi szakember valószínűleg közelebb kerül a bér skála alsó végéhez.