A különbség egy újszülött nővér és egy perinatális nővér között

Mind a perinatális, mind az újszülött ápolók részt vesznek a szülés folyamatában. A fő különbség a kettő között az, hogy a perinatális („szülés körül”) ápolók gondoskodnak a terhes nőkről a születés előtt, alatt és közvetlenül, míg az újszülött („újonnan született”) ápolók az újszülötteket az élet első 28 napján gondoskodnak.

Perinatális nővér feladatai

A perinatális ápolókat gyakran szülészeti ápolónőknek, vagy munkaerő-ápolóknak nevezik. Segítenek a szülést megelőző oktatásban, részt vesznek az anyának a szülés során, és tanácsot adnak a szoptatás és az anya-gyermek kötés után a gyermek születése után. Az anya és a születendő magzat egészsége és jóléte, valamint a sikeres születés az elsődleges gond. A tanúsított nővér szülésznő egy perinatális nővér szakember, aki extra képzést igényel.

$config[code] not found

Oktatás

A regisztrált ápolónőknek, akik munka- és kézbesítési szándékkal kívánnak dolgozni, általában nincsenek további képzések, de sok kórház bizonyos képzési osztályokat igényel, hogy felgyorsítsa az eljárásokat. Ahhoz, hogy perinatális ápolónő, perinatális klinikai nővér szakember vagy minősített nővér szülésznő legyen, ápolási mester fokozatot kell biztosítani. Miután a jelölt megszerzi a diplomát, átadja a vizsgát, és megkapja a szükséges tapasztalatokat, az ápolót az amerikai ápolók hitelesítő központja vagy egy másik tanúsító szervezet igazolhatja. Ezek a szakemberek a fogamzóképes nők elsődleges gondozói, a fogamzásgátlásról, a szülési gondozásról, a születés felügyeletéről és a szülés utáni és menopauzális kérdésekben való segítségnyújtásról. Ők felügyelhetik az otthoni születéseket, vagy irodai vagy születési központban dolgozhatnak.

Újszülött nővér feladatai

Az újszülött ápolók gondoskodnak a 28 napnál fiatalabb, újszülötteknek nevezett csecsemőkről. Leggyakrabban a kórház újszülött intenzív osztályában vagy NICU-ban találhatók. A NICU-ban a legtöbb újszülött korai, vagy 37 hetes terhességi idő előtt kerül átadásra, és számos sürgős orvosi problémát okozhat, amelyekre speciális beavatkozás szükséges. A koraszülöttek általában kevéssé fejlett légzőrendszerekkel és a testhő fenntartásával kapcsolatos problémákkal rendelkeznek, így azokat légzőkészülékben vagy inkubátorban lehet tartani. Míg elsődleges fókuszuk a csecsemők egészsége, az újszülött ápolók nyilvánvalóan sok időt töltenek a szüleikkel, akik látogatják gyermekeiket az NICU-ban, és képesek kell lenniük nyugodtan és világosan megmagyarázni a csecsemők betegségeit és kezelését, valamint bevonja a szülőket a gondozásba.

Az újszülött-gondozás szintjei

Az Egyesült Államokban az újszülöttek gondozása három szintre oszlik. Az I. szint az egészséges születésnapokon született csecsemőknek szól, és ezeket a csecsemőket a NICU-val szemben az óvodában tartják. Kevésbé van szükség az I. szintű ápolási ellátásra, mert a csecsemők több időt töltenek a szobában az anyjukkal, és hamarabb hazamennek. A II. Szintű ápolók a korai és beteg csecsemőkkel dolgoznak az NICU-ban. A II. Szintű NICU-k általában közepes méretű és nagyobb közösségi kórházakban találhatók. A III. Szintű ápolók a leginkább igényeltek és dolgoznak a legszegényebb csecsemőkkel, akiknek éjjel-nappal kell megfigyelniük, szellőzésüket és egyéb invazív ellátást igényelniük. A III. Szintű NICU-k általában nagy nagyvárosi városközpontokban vagy speciális gyermekkórházakban találhatók.

Oktatás

Ahhoz, hogy a NICU-ban dolgozhasson, regisztrált ápolónőnek kell lennie, aki az ápolásban főiskolai végzettséggel rendelkezik. Az újszülöttes újraélesztést igazolónak kell lennie, vagy további tanúsítvánnyal kell rendelkeznie a NICU ápolásban. Előzetes klinikai kórházi tapasztalattal kell rendelkeznie; ez nem egy belépő szintű pozíció. Ahhoz, hogy újszülött nővér szakember vagy újszülött klinikai nővér szakemberré váljon, mesterképzést kell szereznie, és az állami ápolók igazgatóságának igazolnia kell.

Elsősegély-tanúsítványok

Mind a perinatális, mind az újszülött ápolók az egészségügyi szolgáltatók alapvető élettámogatásán túl a kórházban dolgozó valamennyi regisztrált ápolónőnek tanúsítania kell az Advanced Life Support (ALS) és a Pediatric Advanced Life Support (PALS) tanúsítványokat is. Mindezen tanúsítványokat az American Heart Association, a Vöröskereszt vagy a privát képzési létesítmények kapják, és kétévente meg kell újítani. Továbbá az Amerikai Családorvosok Szövetsége kifejlesztett egy opcionális jegyzőkönyvet, melyet az élethosszig tartó élethosszig tartó támogatásnak neveznek, amely kifejezetten a perinatális kérdéseket érinti. Ez közvetlenül az AAFP-től kapható.