A büntetőprofil átlagos fizetése

A bűnügyi profilozók szabad ügynökök lehetnek, vagy közvetlenül az önkormányzati vagy állami rendőrséggel, az FBI-val vagy a CIA-val dolgozhatnak. A bűnüldözésért felelős büntetőjogi profilozók sokkal nagyobb munkahelybiztonsággal rendelkeznek, mint a szabad ügynökök, de rendelkezhetnek a jövedelem felső határával is, amint azt a szakszervezet vagy a szerződés határozza meg.

A szabadúszó tanácsadó büntetőjogi szakértő a tapasztalatok, az oktatás és a hírnév alapján határozza meg a ráta értékét, és lehetőséget kínál arra, hogy szakértői tanú legyen a tárgyalások során, és konzultáljon a szakosodott profilalkotó képességekkel nem rendelkező rendőrségekkel. A bűnüldöző szervek önálló büntetőjogi munkatársakat vesznek igénybe munkahelyenként, így munkájuk nem állandó, és folyamatosan maguknak és szolgáltatásaiknak kell lenniük.

$config[code] not found

Tipp

A bűnügyi profilozás jövedelmező és növekvő terület, az átlagkereset a helytől függően 50 000 és 72 000 dollár között változik. A magasan képzett és tapasztalt profilozók hat számot keresnek.

Munkaköri leírás

A bűncselekmény profilozója egy bűncselekmény vagy bűncselekmény-sorozat részleteit vizsgálja, és megpróbálja rekonstruálni vagy visszafordítani a bűncselekmény személyiségét, a fizikai, az ujjlenyomatoktól és a DNS-től függő nyomok alapján, az efemerálishoz hasonlóan, mint egy bizonyos frizura preferenciája áldozatokra. Amint el tudod képzelni, ez nem könnyű dolog, és kiterjedt képzést és oktatást igényel. Nem minden bűncselekmény-profilozónak van rendőri háttere, de a bűnözés alapos megértése nélkülözhetetlen eszköz a területen. Mert annyira speciálisak, a bűnözői profilozók gyakran kölcsönöznek a gyilkosságcsapatoknak, hogy segítsenek az egyes vizsgálatok során, nem pedig mindig ugyanazzal a csapattal dolgozni. Ez például a viselkedéselemzési egység (BAU) FBI profiljának jellemző.

Oktatási követelmények

Az Egyesült Államokban a pszichológia, a kriminológia, a társadalomtudományok vagy a viselkedési tudományok fokozata szükséges, hogy profilt kapjunk. A kriminalisztikai pszichológia vagy hasonló diploma fokozza karrierlehetőségeit. Ha az FBI-nál bérelt, szakképzést kap az FBI Akadémián belül, bármit, amit kezdetben. Az FBI alapképzése négy hónapot vesz igénybe, és sok időt vehet igénybe, hogy a BAU-ban elnyerje a kívánt helyet.

Ipar

A bűnügyi profilozók, akár a bűnüldöző szervek személyzete, akár független vállalkozók, egy adott bűncselekmény minden szögét vizsgáló csapat részeként dolgoznak. A profiler egy szakértő egy szakértőből álló csapat, és ez a csapat idővel és minden bűncselekmény esetén felosztható és reformálhat különböző tagokkal. A bűnügyi profilok napi rutinja mindig változik. Ennek a munkának a pályázóknak rugalmasnak kell lenniük, és készen kell állniuk arra, hogy bármihez, és bárkihez is hozzárendeljenek.

Év tapasztalat és fizetés

A bűnözői profilalkotás területe potenciálisan jövedelmező, az FBI büntetőjogi profiljának átlagos fizetése a BAU-ban 48 000 és 134 700 dollár között, plusz bónusz és előnyök a tapasztalatokkal rendelkező és a megfelelő mesterfokozattal rendelkező doktorok számára. A fizetési tartomány tükrözi a kormány által fizetett GS-10 besorolást az új ügynököknek a GS-15-re a rendkívül tapasztalt és képzett speciális ügynökök számára.

Az állami vagy helyi rendőrségnél dolgozó büntetőjogi profilozók átlagkeresete a helyszíntől függően változik. A Los Angeles-i magas rangú, magas bűnözésű központban a bűnözői profilozó a Salary.com-on végzett felmérés szerint 54 000 dollárról 79,500 dollárra számíthat. A SimplyHired weboldala még ennél is magasabb, 72 000 dolláros büntetőjogi büntetőjogi fizetéssel, és akár hat számjegy is.

Az állami és helyi rendőrség számára az első lépés az, hogy csatlakozzon a rendőrséghez, akivel együtt dolgozni szeretne, és dolgozzon felfelé. Szüksége lesz egy tiszta bűnügyi nyilvántartásra, a vezetői engedélyre, az amerikai állampolgárságra és a bűnügyi profilalkotás és a pszichológia oktatására.

Munka növekedési trend

A büntetőjogi profilozó munkahelyi kilátások valóban naposak. Milyen napos attól függ, hogy kinek kérdezed, de nem kérdés, hogy ez egy forró mező. Az Egyesült Államok Munkaügyi Statisztikai Hivatala becslése szerint a büntetőjogi profilozók éves munkahely-növekedési rátája 4 százalék, ami körülbelül kétszerese az Egyesült Államokban végzett munkahelyek átlagának.

A „Criminal Minds” televíziós műsorainak köszönhetően egyre több ember ismeri fel ezt a rendkívül specializált és jövedelmező munkaterületet, és izgatottak a büntetőjogi profilozók számára. A megfelelő előkészületekkel és türelemmel ez lehet Ön.