Mit csinál az állatorvosi technikus?

Ahogy az orvosok és az ápolók együtt dolgoznak az emberi betegek, az állatorvosok és az állatorvosok együtt dolgoznak az állatok gondozása érdekében. Az állatorvosi szakember a nővérhez hasonló funkciókat lát el, mint pl. A Munkaügyi Statisztikai Hivatal szerint az állat-egészségügyi szakemberek és technológusok 2011-ben átlagosan 31.570 dolláros fizetést kaptak.

$config[code] not found

Oktatás és gyakorlat

Bár a munkahelyi képzés bizonyos állatorvosoktól áll rendelkezésre, a legtöbb állatorvosnak állatorvosi technológiával rendelkező szakembere van a BLS szerint. Megtanulják, hogyan kell kezelni és gondoskodni az állatokról, a normál és rendellenes körülményekről és az életfolyamatokról, és hogyan kell elvégezni a rutin klinikai és laboratóriumi eljárásokat. Az állatorvosnak egy engedéllyel rendelkező állatorvos felügyelete alatt kell dolgoznia, és nem diagnosztizálnia, nem írhatja elő a gyógyszert, és nem végezhet műtétet. Minden állam szabályozza az állatorvosi technológiákat, és a gyakorlat terjedelme államonként változhat.

Munkabeállítások és készségek

Az állatorvosok és klinikák mellett állatorvosok is dolgozhatnak állatkísérleti laboratóriumokban, különböző iparágakban, oktatókként, kutatásban vagy állatkertekben, vadon élő parkokban és a katonákban. Az ápolás mellett az állatorvosi technika laboratóriumi technikusként is eljárhat, röntgenfelvételt készíthet, fejleszthet, érzéstelenítést vagy műtétet segíthet. A veterán szakembereknek együttérzéssel kell rendelkezniük mind a gondozott állatok, mind az állatok tulajdonosai iránt. Részletesen kell tájékozódniuk, mivel a gyógyszerek beadásának pontossága vagy a diagnosztikai vizsgálatok elvégzése nagyon fontos. A kézi ügyesség egy másik fontos minőség az állatorvos számára, hogy olyan feladatokat végezzen, mint a fogászati ​​munka vagy az érzéstelenítés.

Alapfeladatok

A Vet technológiák gyűjtenek példányokat, szereznek és rögzítenek orvosi eseteket, és felügyelik a kutatási állatok gondozását és kezelését. A fogászati ​​profilaxis számos állatorvosi technikának egy másik felelőssége. Egyes állatorvosok felügyeleti felelősséggel tartoznak a gyakorlati személyzetért, mint például az állatorvosok. A kutatási létesítményekben az állatorvosok segíthetnek a kutatásban. Az állatműtétet kínáló gyakorlatokban az állatorvosi technika előkészítheti az állatot, műszereket és eszközöket a műtéthez, érzéstelenítést adhat, felügyelheti az állat érzéstelenítését és oktathatja a tulajdonosot a posztoperatív ellátásról.

Szakosodás

Az állatorvosi technológia alapvető feladatai mellett egyes állatorvosok szakosodnak. Az Amerikai Állatorvosi Technikusok Szövetsége 1994-ben kidolgozott egy bizottságot az állat-egészségügyi specialitások azonosítására. 2010-től 10 NAVTA által jóváhagyott szakterület volt. Ezek közé tartozik az érzéstelenítés, az állatorvosi fogászat, a belső orvosi, sürgősségi és kritikus ellátás. A lovak ápolása és táplálkozása más specialitások. Minden szakszervezet rendelkezik speciális követelményekkel az oktatási előkészítéshez, a képzéshez és a tapasztalatokhoz; a kérelmezőnek el kell végeznie a vizsgát a tanúsítás megszerzéséhez.

2016 Állatorvosi technológusok és technikusok fizetési adatai

Az Egyesült Államok Munkaügyi Statisztikai Hivatala szerint az állatorvosi technológusok és technikusok 2016-ban átlagosan 32.490 dolláros fizetést szereztek. Alacsony szinten az állatorvosok és technikusok 26,870 dolláros 25 százalékos fizetést szereztek, ami azt jelenti, hogy 75 százaléka többet ért el, mint ez az összeg. A 75. százaléka 38,950 dollár, ami 25 százalékkal többet keres. 2016-ban 102 000 embert foglalkoztattak az Egyesült Államokban állatorvos-technikusként és technikusként.