Kutatási koordinátor munkaköri leírása

A társadalom nem tudná konkrétan, hogy a mozgás vagy a cigaretta milyen hatással van az egészségre, vagy hogy a gyógyszerek hatékonyak-e bizonyos betegségek ellen a kutatás - vagy a klinikai kutatások - koordinátorai nélkül. A kutatási koordinátorok kutatási célú kutatási témákat vesznek fel és képeznek, és kutatási vezetők segítségével meghatározzák a tesztek mintaméreteit, osztják a résztvevőket az ellenőrzési és vizsgálati vagy kísérleti csoportokba, amelyek közül az utóbbiak a vizsgált gyógyszereket kapják. Míg a jövedelem a munkáltató és a földrajzi terület függvényében változik, a kutatási koordinátor átlagos fizetése 2014-től 37 000 dollár volt, a Mayo Klinika szerint.

$config[code] not found

Elsődleges feladatok

Amint a kutatási koordinátorok klinikai teszt résztvevőket vesznek fel, írásos hozzájárulási űrlapokat kapnak a vizsgálati alanyoknak. Ők is találkoznak a résztvevőkkel és tájékoztatják őket a vizsgálati előírásokról. A kutatási koordinátorok célja az ellenőrzési és teszt résztvevők közötti hasonlóság biztosítása a tesztadatok torzításának csökkentése és az érvényes eredmények elérése érdekében. Ezek a hasonlóságok lehetnek például az életkorok, az étrend és az életmód. A kutatási koordinátorok egyéb fő feladatai közé tartoznak a vizsgálati gyógyszerek kiadása, az adatok gyűjtése és elemzése, az időközi jelentések írása és terjesztése, valamint az egyes tanulmányok számítógépes adatbázisainak karbantartása, amelyek közül néhány sokáig tarthat.

Munkakörnyezet

A legtöbb kutatási koordinátor, mint természettudományi vezető, teljes munkaidőben dolgozik laboratóriumokban, klinikákban vagy kórházakban. A helyi, állami és szövetségi kormányzati szervek, mint például a Betegség-ellenőrzési és Megelőzési Központok, kutatási koordinátorokat is alkalmaznak. Ezeknek a kutatási szakembereknek az órái a napokon, esteken vagy hétvégénként változhatnak, attól függően, hogy mely munkáltatók közül dolgoznak. Egyesek túlórát tudnak dolgozni, hogy biztosítsák, hogy megfeleljenek a tesztek határidejének.

Tanulmányok és Képesítések

A kutatási koordinátorok oktatási követelményei a munkáltatóktól függően eltérőek. A leginkább a klinikai kutatásban legalább a főiskolai vagy mesterképzésűek felvételét részesítik előnyben. Mások csak olyan kutatási koordinátorokat vehetnek fel, akiknek egy vagy több éves klinikai kutatási tapasztalata van, és az ápolásban főiskolai vagy társult végzettséggel rendelkeznek.Ha a kutatási koordinátoroknak ápolási fokozatokra van szükségük, akkor a Nemzeti Tanács Licensure Exam-ot is el kell fogadniuk, vagy regisztrált ápolóknak vagy engedélyezett gyakorlati ápolóknak. Egyéb alapvető képesítések a figyelem a részletekre és az interperszonális, időgazdálkodási, írásbeli, számítógépes és kutatási készségekre.

Fejlesztési lehetőségek

Egy kutatási koordinátor vezető kutatói koordinátor vagy menedzser válhat, miután egy vagy több éves kutatási koordinátor tapasztalatot szerzett. Vezető kutatási koordinátorok a kutatási koordinátorokat bérlik, képzik és felügyelik. 2014-ben a Mayo Klinika 68 000 dolláros nyereséget számolt be a vezető kutatói koordinátorok számára. Az orvos vagy a természettudós helyzete a felső kutatási koordinátortól egy pár. Ezek a felsőfokú tudósok segítik a gyógyszeripari vagy más egészségügyi vezetőket a kutatási célok és stratégiák kidolgozásában. Az Egyesült Államok Munkaügyi Statisztikai Hivatala (BLS) szerint a természettudósok 2013 májusától átlagosan 132.850 dollárt tettek ki.

Job Outlook

A BLS nem előrejelzi a munkahelyeket kifejezetten a kutatási koordinátorok számára. A becslések szerint 2012-től 2022-ig 6 százalékkal nőtt a természettudományi vezetők foglalkoztatottsága, ami lassabb, mint az összes szakma várható növekedésének 11 százalékos átlaga. A munkahelyek kiszervezése és a felelősségi körök megszilárdítása a természettudományi vezetők munkahelyi növekedését vonja maga után. A kutatási koordinátorok elvárhatnak néhány munkalehetőséget arra, hogy megnyíljanak azoknak, akik munkahelyet cserélnek, vagy nyugdíjba vonulnak.