A fő tudós munkaköri leírása

Sok vállalat befektet pénzt a kutatási és fejlesztési programokba, amelyek elősegítik a kreatív gondolkodást és új termékek fejlesztéséhez vezetnek. A tudósok gyakran élen járnak ezekben az erőfeszítésekben, oktatást és képzést alkalmazva innovatív célokra. A fő tudósok kutatócsoportokat fejtenek ki, tapasztalataikat felhasználva a társaik és alárendeltek irányítására.

Oktatás és képzés

A fő tudósoknak legalább egy főiskolai diplomát kell biztosítaniuk egy olyan tudományos területen, amely hasznos a végzett kutatás típusához. Például egy élelmiszeripari cég fő tudósi pozíciója fokozatot igényelhet az élelmiszer-tudományban. A fizika, a biológia, a kémia és a matematika mellett a tudósoknak meg kell tanulniuk a kommunikációs készségeket, hogy egyértelműen kifejezhessék ötleteiket a jelentések közzétételekor vagy a támogatási javaslatok írásában. Az oktatás továbbfejlesztése mesterképzésre vagy Ph.D. növeli a profilját a fő tudósokat foglalkoztató munkaadók szemében. Tapasztalatszerzés és képzés a gyakornoki programok, a co-op kurzusok és a munka-tanulmányi programok révén a laboratóriumi eljárások általánosan használt módszereit tanítják. A CareerBuilder honlapja szerint a fő tudósok átlagos éves fizetése 2014-től 106.321 dollár.

$config[code] not found

Fő tudós feladatai

Mint fő tudós, a kutatási erőfeszítéseket a szervezet által meghatározott célok eléréséhez vezeti. Az élelmiszeripari vállalat egyik fő tudósa a zöldségfélék betakarításának, tárolásának, feldolgozásának és szállításának jobb módjaira összpontosíthat. Ez magában foglalja a tervezést, a határidők ütemezését és a más kutatók mentorálását. A kutatócsoportok számos laboratóriumi berendezést használnak a kutatás elvégzéséhez, mint például a kémiai reagensek és a mikroszkópok. A fő tudósok biztosítják, hogy csapataik rendelkezzenek a kutatási feladatok megfelelő végrehajtásához szükséges erőforrásokkal. Egy másik fő tudósként betöltött feladat magában foglalja az észrevételeinek jelentését az érdekelt feleknek, mint például a kutatási és fejlesztési vezetőknek és a vállalati vezetőknek.