Executive Steward munkaköri leírás

A vendéglátóhely étkezési lehetőségein belül az ügyvezető igazgató felügyeli az alkalmazottakat. Ezen túlmenően a szakemberek biztosítják, hogy az étkezők a lehető legteljesebb mértékben kapják meg az ügyfélszolgálatot. 2010-ben a Salary.com arról számolt be, hogy az amerikai egyesült államokbeli vezetői tisztviselők átlagos éves fizetése 38,421 dollár volt.

$config[code] not found

Felügyeleti feladatok

Az ügyvezető igazgató elsődleges feladata egy létesítmény konyhájának és az abban dolgozóknak a kezelése. Míg a felügyelő nem felügyeli a séfet és az egyéb főzőszemélyzetet, az összes többi csapattag, mint pl. Ezen szakemberek bérbeadása mellett feladatait átruházza és felügyeli munkájukat.

Felkészülés és karbantartás

Egy ügyvezető igazgató köteles a csapatot az ügyfél igénybevételére felkészíteni. Ez magában foglalja annak biztosítását is, hogy minden edény és előkészített étel, mint például a saláták és az italok készen állnak. Azt is látja, hogy minden ételízesítő és edény kell, hogy legyen. A műszak vége és a tanfolyam vége során egy steward a személyzet tagjait az étkező és az élelmiszer-előkészítő területek tisztítására és karbantartására irányítja. A higiéniai feladatok hihetetlenül fontosak, mert a legtöbb joghatóságban ezt a helyi hatóságok szabályozzák. Az élelmiszer- és élelmiszer-tároló és -készítő eszközök helytelen karbantartása súlyos bírságokhoz és / vagy megrendelésekhez vezethet a kormány tevékenységének megszüntetéséhez.

Előfeltételek

A végrehajtó stewardként történő munkaviszony megszerzéséhez középiskolai diploma vagy annak megfelelője szükséges. Sok munkáltató előnyben részesíti azokat a pályázókat, akik a középiskolai posztgraduális képzésben részesültek a vendéglátó-gazdálkodásban vagy egy kapcsolódó tanulmányi területen. A vendéglátásban, az élelmiszer-szolgáltatásokban vagy más kapcsolódó iparágakban is széleskörű szakmai tapasztalatra van szükség.

A siker kulcsa

A vendéglátóipar gyors tempójú. Ennek eredményeképpen a végrehajtó steward szerepének jelöltjei gyors gondolkodásnak kell lenniük, megőrizve a prioritások eltolódásának képességét, és másoknak egy pillanatnyi értesítéssel történő irányítását. Csapatvezetőként fontos, hogy ez a szakember hatékonyan kommunikálja az eredményeket és mind a pozitív, mind a negatív visszajelzést a munkavállalóknak. Ezen túlmenően, egy ügyvezető igazgatónak rendelkeznie kell azzal a képességgel, hogy inspirálja a csapatot, hogy mindig nyújtson ügyfelet.

Foglalkoztatási helyszínek

Az ügyvezető igazgatókat számos környezetben alkalmazzák, ahol az étkezési szolgáltatásokat nagyszámú ügyfél biztosítja. A szállodák, üdülőhelyek és kongresszusi központok ezeket a műveleteket alkalmazzák, mint a kaszinók, szórakoztató részek és koncert helyszínek. Emellett a nem hagyományos éttermek, mint például a vállalati, iskolai és egészségügyi létesítmények kávézói gyakran bérelnek ügyvezető igazgatókat.