A szállítási ügyintéző munkaköri leírása

A szállítási ügyintézőt leggyakrabban a raktárakban és a gyártó cégekben találják meg. A hajózási hivatalnok minden szállítási nyilvántartást megtart, és fájlokat és papírokat szervez. Ennek a pozíciónak a fontos jellemzői a szervezés és a megfelelő időben történő munkavégzés.

Fenntartja a rekordokat

A szállítási nyilvántartások rendkívül fontosak. A helytelen információk vagy az elveszett papírmunka késleltetett szállítást okozhat. A hajózási hivatalnok minden küldött küldemény minden papírmunkáját és nyilvántartását fenntartja. Ezeket a feljegyzéseket a későbbiekben tárolják és tárolják.

$config[code] not found

Elkészíti a szállítmányokat

A szállítási ügyintéző előkészíti a szállítandó csomagokat. A szállítási információkat kétszer ellenőrzik, majd a címkéken nyomtatják ki. Ezután az ügyintéző vagy csomagolni fogja az elemeket, vagy szállítja a címkéket a szállítási osztálynak.

ellenőrzi

Az ellenőrzéseket bármikor végzik el, amikor a szállítás megtörténik. A szállítási ügyintéző ellenőrzi az egyes csomagokat a helyes tételek, törött elemek, hiányzó elemek, és a csomaggal kapcsolatos problémák nyilvántartásában.

Leltárt készít

A szállítmányozási hivatalnokok nyilvántartást készítenek a raktárakról, amikor a szállítmányok kimentek. Ezt gyakran meg kell tenni, hogy amikor egy terméket szállítanak, a vállalat tudja, hogy kézben van. A jegyzőkönyvet a nyilvántartás naprakészen tartja.

Fizetés

Az Egyesült Államok Munkaügyi Statisztikai Hivatala szerint 2008 májusától a hajózási tisztviselő éves fizetése 27.660 dollár volt, bár a fizetés gyakran a cég tapasztalatától és helyétől függ.