A Hotel Doorman munkaköri leírása

A Munkaügyi Statisztikai Hivatal szerint a szállodaipar 2008-ban 1,9 millió munkahelyért felelős. A hotelszemélyzet pozíciója a szálláshelyek által kínált nagy munkahelyek katalógusa. A Hotel doormen-t úgy is nevezik, mint a doorkeepers-nek, hogy magukban foglalják a területen dolgozó nőket. Az ajtószárnyas pozíciók kevés tapasztalatot igényelnek. Az oktatási követelmények minimálisak és a forgalom aránya magas, így nem nehéz pozíciót biztosítani.

$config[code] not found

Feladatok

Siri Stafford / Digitális látás / Getty Images

Az ajtók és a munkatársak barátságos környezetet teremtenek a szálloda vendégei számára, és megkönnyítik azok megérkezését vagy távozását. Ez magában foglalja az ajtók megnyitását, a taxik felkeresését, a vendégek üdvözlését és a táskájuk szállítását a szállodába. Az ajtómenedzserek szintén felelősek a munkaterület rendezéséért a hulladékok söpörésével és eltávolításával. Alapvető feladataikon túlmenően az ajtóknak várhatóan segítséget nyújtanak a vendégek számára, ha iránymutatást adnak és fontos információkat nyújtanak a szállodáról. A bejárat közelében elhelyezkedő hotel ajtainak is gondoskodniuk kell a gyanús tevékenységről.

Oktatás

joingate / iStock / Getty Images

Egyes munkáltatók középiskolai diplomát vagy általános iskolai végzettséget (GED) igényelnek, de nem minden. Sok munkáltató elkerüli az oktatási követelményeket, így a jelenlegi középiskolás diákok a nyár folyamán tölthetik be a pozíciókat.

szakértelem

Mivel az ajtók a frontvonalon dolgozók, és rendszeresen foglalkoznak a vendégekkel, az ügyfélszolgálat és a kommunikációs készségek elengedhetetlenek. Az ajtóknak tisztán vágott, megjeleníthető megjelenést kell fenntartaniuk. Látható tetoválás, extrém frizurák és túlzott ékszerek nem alkalmasak az ilyen pozíciókban dolgozó munkavállalók számára. Azok a csapatjátékosok, akik jól irányítják és mutatják a kezdeményezést, a legjobban megfelelnek az ilyen munkáknak.

Munkakörülmények

Spencer Platt / Getty Images Hírek / Getty Images

A durva kültéri elemek, köztük a hó, az eső és a súlyos szél hatásának gyakorisága gyakori, mert annyi ajtók vannak, akik kívül vannak. A munkaszüneti munkaszünet nagy részét a lábánál tölti. Alkalmanként az irodájába íróasztal tartozik, ahol ülhet, de nem mindig. Egyenruha általában szükséges. Néhány szálloda megkérdezi a munkatársakat, hogy saját egyenruhát szállítsanak. Mások olyan felszereléseket biztosítanak, amelyeket a foglalkoztatás végén vissza kell adni. A munkarendek eltérőek. A legtöbb ajtócsapat nyolc órás műszakban dolgozik, de órájuk szabálytalan lehet. A szálloda éjjel-nappal működik; a swing és a temető eltolódása szükséges ahhoz, hogy az ingatlan mindenkor megmaradjon. Munkavállalókra is szükség van ünnepnapokon.

Job Outlook

Andrea Chu / Photodisc / Getty Images

A Munkaügyi Statisztikai Hivatal szerint a szálloda és a szálláshelyek iparága 2008 és 2018 között várhatóan 5 százalékkal nő, ami lehetővé teszi új pozíciók létrehozását. A kompenzáció várhatóan ebben az időszakban 5 százalékkal emelkedik, bár ez az arány az országos átlag alatt van.