Tanácsadó Aide munkaköri leírása

A tanácsadó segítő segíti a tanácsadókat, terapeutákat és pszichológusokat, akik különböző szakterületeken dolgoznak, beleértve a szociális munkát és a rehabilitációt. Függőségekkel, fémbetegségekkel, hajléktalanokkal és egykori fogvatartottakkal dolgozik együtt, segítve az életminőség javítását. A foglalkoztatást jellemzően a nonprofitoknál, a szociális szolgáltatóknál és a kormányzati szervezeteknél találják meg.

A feladat feladatai

A tanácsadó segédje specifikus feladatai különböznek, de gyakran magukban foglalják az ügyfeleknek az alapvető feladatokkal való ellátását, mint például a bevásárlási területekre történő szállítást, költségvetési segítséget nyújtva, segítve őket a lakhatás megtalálásában és étkeztetési tanácsadásban. A tanácsadó segítő interjúkat folytathat a betegekkel és a családtagokkal annak érdekében, hogy többet tudjon meg a történelemről, és ajánlásokat tegyen a tanácsadónak olyan programokról, amelyek előnyösek lehetnek a személy számára. Gyakran vezeti a csoporttevékenységeket, és figyelemmel kíséri a betegeket annak biztosítására, hogy betartsák a szabályokat, és a rossz viselkedést jelentik a tanácsadónak.

$config[code] not found

Szükséges tapasztalat és oktatás

A tanácsadó segédjének minimálisan szükséges képzése a pozíciótól és a szervezettől függ. Egy sikeres pályázó általában társult diplomát szerzett az egészségügyi szakterületen vagy egy középiskolai diplomával, megfelelő munkatapasztalattal. Az a személy, akinek csak középiskolai diploma van, kevesebb felelősséget kaphat, mint valaki, aki társult végzettséggel rendelkezik. A legtöbb szervezet képzést nyújt, hogy segítse a tanácsadó segítőit a munkához, és megtanulja, hogy megfelelően reagáljon a betegek különböző igényeire.

Alapvető képességek

A tanácsadó segédje kiváló kommunikátor, kiemelkedő zenehallgatással, amely lehetővé teszi, hogy hatékonyan tudjon dolgozni mind a betegekkel, mind a kollégákkal. Kiemelkedő problémamegoldó és gyors gondolkodó, aki határozott döntéseket hozhat anélkül, hogy sok megfontolás tárgyává válna. A betegek kényelmesen megvitatják problémáikat, mert empatikus és kiváló interperszonális készségekkel rendelkezik.

Fizetés és az Outlook

2013 májusától az Egyesült Államok Munkaügyi Statisztikai Hivatala beszámol a szociális és humánszolgálati asszisztensek, köztük a tanácsadó segítőinek átlagkeresetéről 31.280 dollár évente. A BLS arra számít, hogy 2012-től 2022-ig 22% -kal növekszik ezen a területen a foglalkoztatás, ami kétszerese az összes foglalkozásra számított 11% -nak. A növekedés várható, mivel egyre több ember kezeli a függőségi kezelési lehetőségeket.

Lehetőségek a fejlődésre

A tanácsadó segédmunkája segíthet felkészülni egy tanácsadó szerepére. A tanácsadóvá válásra vonatkozó speciális követelmények különlegességek szerint változnak, de a pályázóknak mind a főiskolai diplomát, mind a mesterképzést kell biztosítaniuk. Néhány államban további engedélyezésre is szükség lehet.