A szolgáltatási tanácsadó munkaköri leírása

Bár senki nem szereti a kocsiját javításra, a tapasztalat kellemesebbé tehető egy barátságos tanácsadóval való találkozással. Ezek az alkalmazottak gyakran autókereskedőkben dolgoznak, hogy segítsék az ügyfeleket az autóipari javítási és karbantartási döntésekben.

Feladatok

A szerviz tanácsadók üdvözölik az ügyfelet, amikor megérkeznek a karbantartási területre, és beszélgetnek vele, hogy megtudják, milyen szolgáltatásokat akarnak, vagy milyen problémákat tapasztal a járművével. A bejövő telefonhívásokra is válaszolhatnak, és előzetesen ütemezhetik a szolgáltatási találkozókat.

Amikor a problémákat diagnosztizálják, a tanácsadó felhívja az ügyfelet, hogy tudassa meg, hogy mennyi lesz a munka költsége, és jóváhagyást kap a javítások folytatására. A tanácsadók figyelemmel kísérik a javítási munkákat, hogy megbizonyosodjanak arról, hogy a jármű készen áll-e, amikor megígérte, és forduljon a vevőhöz, ha késedelem várható. A tanácsadók dokumentálják a javításokat a vállalat számítógépes rendszerében, és megvizsgálják a javításokat, mielőtt az ügyfél visszatér. Az ügyfél fizetése akkor is megtörténhet, amikor a járművét felvette.

A márkakereskedők elvárhatják, hogy a tanácsadók növeljék a vállalat értékesítését azáltal, hogy az opcionális szolgáltatásokat és kiegészítőket ajánlják az ügyfeleknek.

Munkajellemzők és tudás

A munkáltatók azt akarják, hogy szerviz tanácsadókat szervezzenek. Mivel egyszerre több gépkocsi javítását felügyelik, a szolgáltatási tanácsadóknak kényelmesen kezelniük kell több prioritást. Technikai szakértelemmel kell rendelkezniük a gépkocsik modelljeiben, a vállalat szolgáltatásaiban és / vagy hajlandók részt venni a vállalat termékcsaládjainak képzésében. A szolgáltatási tanácsadók várhatóan ismerik a helyi, állami és szövetségi előírásokat, amelyek az autójavításokra vonatkoznak.

Interperszonális készségek

Mivel a cég ügyfeleinek „arcát” képezik, a szolgáltatási tanácsadóknak nagy kommunikációs készséggel és magas energiaszinttel kell rendelkezniük. Szükségük van arra is, hogy a fogyasztók türelmét gyakorolják.

Oktatás és tapasztalat

A munkáltatók elvárják, hogy a szolgáltatási tanácsadónak középiskolai diplomája legyen. Azt is szeretnék, ha a tanácsadónak van korábbi tapasztalata, amely magában foglalja a márkakereskedés által értékesített autók márkáját is. A tanácsadóknak tudniuk kell, hogyan kell használni a számítógépet.

Kompenzáció és ütemezés

A szolgáltatási tanácsadó 2010-től évente 35 000 és 75 000 dollár között lehet; fizethetik jutalék alapon. A pozíciók gyakran teljes munkaidősek.