Hotel Bellman munkaköri leírása

A szállodában egy harangláb dolgozik, hogy segítse a vendégeket a poggyászukban és a vendégek szobájába. Bellhopsnak is nevezik, a bellmeneknek gondoskodniuk kell a vendégek kellemes tartózkodásáról.Az Állami Egyetem megállapítja, hogy bár a harcos feladatai hasonlítanak a hordozókra, a haranglábakat általában a szállodán belül dolgozzák, szemben a külsővel, ahol a hordozók általában dolgoznak.

Oktatás

$config[code] not found Digital Vision./Photodisc/Getty Images

Nincsenek formális oktatási követelmények, hogy szállodai harcossá váljanak. Az Állami Egyetem arról számol be, hogy bár a munkáltatók általában középiskolai diplomát keresnek, a jó emberek készségei és fizikai ereje fontosabbak, mint az egyetemi végzettség. Az újonnan felvett bellman gyakran megkapja a munkahelyi képzést, amely legfeljebb egy hónapig tarthat, az Állami Egyetem szerint. A Munkaügyi Statisztikai Hivatal szerint sokan közülük az iparágban kevés a korábbi munkatapasztalat tekintetében.

szakértelem

Andreas Rodriguez / iStock / Getty Images

A vendéglátó iparban dolgozóknak intelligens személyes megjelenéssel és jó ügyfélszolgálati készségekkel kell rendelkezniük. A BLS-jelentésben szereplő szállodai dolgozóknak kényelmesen kell viselkedniük stresszes időszakokban, vagy türelmetlen vagy iratees vendégekkel. A harcosnak pozitív hozzáállása és segítőkész módja van. Az a képesség, hogy jól jöjjön el másokkal, fontos, mivel a nap nagy részét az ügyfelekkel és a munkatársakkal együtt használják.

feladatai

Andrea Chu / Photodisc / Getty Images

A tengerentúli munkalátogatók honlapján található munkaköri leírás tipikus napi feladatokat sorol fel, mivel az ellenőrző kulcsok készek, poggyászfelvétel, főkulcsok frissítése, a recepció segítése elfoglalt időszakokban és vendég kérdések megválaszolása. A Bellmen további feladatokat is rendelhet a foglalási igazgató. A tengerentúli munkaszüneti napok megjegyzik, hogy a haranglábakat gyakran szükségük van arra, hogy szükség esetén segítsenek további szállodai osztályokat, például a takarítást.

szempontok

kyrien / iStock / Getty Images

A BLS arról számol be, hogy mivel a szállodák éjjel-nappal nyitva vannak, az iparágban dolgozók órái hosszúak vagy bizonytalanok lehetnek. A BLS szerint a foglalkoztatás és a bérek az iparágban 2008-tól 2018-ig 5% -kal nőnek. Az iparági munkahelyek gyakran részmunkaidősek vagy szezonálisak, és így a fiatal munkavállalókat vonzza, akiknek kevés vagy nincs korábbi munkatapasztalata. A magas létszám-változás miatt évente sok munkahely áll rendelkezésre.

Fizetés

Jupiterimages / Stockbyte / Getty Images

A harangember fizetése a tapasztalat, a helyszín és a szálloda szintjétől függően változik. Indeed.com szerint a bellman átlagos éves fizetése 2010 júliusában 19 000 dollár volt.