Színes tanácsadói feladatok

Ha szereted másoknak a legjobbat keresni, és a díszítéssel kapcsolatban látszanak, a színes tanácsadó feladata lehet egy lehetséges pálya. Ezek a szakemberek megvilágíthatják a személyes megjelenést vagy az egyágyas szobát - mindössze a megfelelő színek kiválasztásával ügyfeleik számára.

Mit csinálnak

A legtöbb ember nem észleli a mindennapi életükben a színt, de a professzionális színes tanácsadók tudják, hogy a szín szó szerint megváltoztathatja úgy érzi magát. Színes tanácsadóként az elsődleges cél a hangulatokat és hangokat befolyásoló színek használata. A színes tanácsadók a szekrényben vagy a kozmetikai választásokban segíthetnek a nőknél. Ön is dolgozhat a lakástulajdonosokkal a festék színek, valamint a bútorok és egyéb bútorok, például a drapériák kiválasztásában. Néhány színes tanácsadó a kiskereskedelmi vállalkozásokkal is dolgozik.

$config[code] not found

Személyes szín

A ruházati vagy smink színválasztási ügyfelekkel való együttműködés során a színes tanácsadóknak figyelembe kell venniük az ügyfél bőrét, arcvonásait és a haját és a szemszínt. A megfelelő színek kiemelhetik a szemet és megvilágíthatják az arcszínt. A smink kiválasztása egy ügyfél számára a színes tanácsadók általában meleg árnyalatokat javasolnak, például vörös, barna és őszibarackot, vagy hideg színeket, például rózsaszíneket és bluesot, az ügyfél bőrszínétől függően.

Segít a házakban

A színes tanácsadókat gyakran arra kérik, hogy segítsenek kiválasztani a színeket azokon a helyeken, ahol a családok együtt töltik a legtöbb időt. Családi szobákban ezek a dolgozók tudják, hogy a legjobb szín a meleg színek családjában, mint a vörös, barna, rozsda és narancs. A színes tanácsadók megtanulják, hogy ezek az árnyalatok melegen érzik magukat, és a legjobban működnek, ha a szobában megfelelő természetes világítás van. A színes tanácsadók azt is tudják, hogy a világos, vidám színek jóak a konyha és az étkező számára, ahol a család összegyűjti az étkezést.

követelmények

A színes tanácsadóként végzett munkájához utazni kell egy ügyfél otthonába vagy üzleti helyébe. A színes tanácsadóknak szemmel kell lenniük a részletekért, valamint arról, hogy a különböző színek hogyan befolyásolják a különböző tulajdonságokat, például a hangulatokat. Míg egyes színek az ügyfelek által keresett megjelenést adják, nem feltétlenül felel meg a lakástulajdonos ízlésének, és a színes tanácsadóknak rugalmasnak kell lenniük számos lehetőséggel. Ezek közül a szakemberek közül sokan diplomát szerzett a divat-kereskedelem vagy az ipari formatervezés területén.