Juice Maker feladatai és felelősségei

A gyümölcslé készítő működik az élelmiszer-ipari ágazatban. A csaposhoz hasonló feladatokat ellátva ez a személy vásárlói megrendeléseket és alkoholmentes italokat készít, mint például friss gyümölcslevek és smoothies. A gyümölcslé-gyártókat általában óránkénti fizetéssel fizetik. A környezettől függően nominális tippeket is kaphatnak.

Kellemes vásárlói élmény létrehozása

$config[code] not found A Flickr.com képe, Ellie Van Houtte jóvoltából

A gyümölcslé készítő az első arc, amit az ügyfelek látnak, amikor megérkeznek egy gyümölcsléhoz. A gyümölcslé készítői is üdvözlik az ügyfeleket, és bevonják őket a beszélgetésbe. A gyümölcslevek készítőinek készen kell állniuk a termékek ajánlására. Fontos számukra, hogy hozzanak létre egy kapcsolatot az ügyfelekkel, hogy azokat rendszeres ügyfélkörré alakítsák.

Általános takarítás

A Flickr.com képe, Tiffany Washko jóvoltából

A lé készítője felelős a munka során használt összes eszköz (pl. Blenderek, élelmiszer-feldolgozók, kések) kezeléséért, tisztításáért és karbantartásáért. Ez magában foglalja a hibaelhárítást, kisebb javításokat és figyelmeztető kezelést, ha a berendezés egy helyrehozhatatlan. A gyümölcslé készítője is felelős annak biztosításáért, hogy az élelmiszer-előkészítési terület tiszta legyen, fenntartva a munkaadói irányelvek és a kormányzati előírások betartását.

Pénzkezelés

A Flickr.com képe, névtelen fiókkal

A pénztárgép működtetéséért a lé készítője is felelős lehet. Ha igen, fontos, hogy a készpénz- és / vagy hitelkártya-tranzakciók kezelésére vonatkozó munkáltatói politikákat szigorúan kövessék. Ügyeljen arra, hogy ügyfelei megfizessék a megfelelő összeget, és hogy a pénztárca a műszak végén korreláljon a bevételekkel.

Mennyiségi követelmények

A Flickr.com képe, a Vox Efx jóvoltából

A gyümölcslé készítői szereplőknek törvényes munkaképes korúnak kell lenniük, vagy rendelkezniük kell érvényes munkavállalási engedéllyel. A technológiai szakértelemre akkor is szükség van, ha a szerepkör pénztárgép kezelésére van szükség. A pályázóknak ésszerűen fizikailag alkalmasnak kell lenniük, mert ez a szerep hosszú időn át állhat, valamint nehéz tárgyakat emelhet.

Az iparág áttekintése

A Flickr.com képe, a quacktaculous jóvoltából

Az élelmiszer- és italszolgálati iparban lévő munkahelyek gyakran részmunkaidősek. Ezek a szerepek kevés formális oktatást igényelnek. Ennek eredményeképpen az ezen a területen dolgozó munkavállalók több mint egyötöde 16 és 19 év közötti. Az Egyesült Államok Munkaügyi Statisztikai Hivatala előrejelzi, hogy 2006 és 2016 között 13% -kal nő az élelmiszer- és italgyártó iparban dolgozó emberek foglalkoztatása..

Tipikus munkaeltolódás

A Flickr.com képe, Shelly Hansen jóvoltából

A gyümölcslé készítő általában elkezd egy eltolást annak biztosításával, hogy a feladat elvégzéséhez szükséges összes kellék rendelkezésre álljon. Ez magában foglalja az összes italt, gyümölcsöt, tejet és egyéb élelmiszertermékeket, amelyekre szükség van a fogyasztói italok előállításához. Mielőtt megnyitná a létesítményt a napra, a gyümölcslé-készítők hámozzák és vágják le a felhasználandó gyümölcsöket, és megszervezik és tárolják azokat. Amint a lé áll a napra zárva, a lé készítő eldobja az összes részlegesen használt élelmiszer-terméket, és megfelelően tömíti és tárolja a többit az üzletpolitikáknak, valamint a helyi, állami és szövetségi élelmiszerbiztonsági előírásoknak megfelelően. A lé készítő megjegyzi, hogy minden olyan leltár, amely alacsony, figyelmezteti a műszakvezetőt, így a következő váltás előtt cserélhető.