Melyek a foglaláskezelő feladatai?

A helyfoglalási menedzserek a szállodában dolgoznak, hogy javítsák a helyiségek számát. Szükségük van a foglalások kezelésére és a pontos nyilvántartások megőrzésére, hogy minden szoba feltöltésre kerüljön, amikor csak lehetséges. Ez a pozíció gyakran működik a bevételi és a szobaszervezeti vezetőkkel. A tipikus követelmények legalább két éves tapasztalattal rendelkeznek a turizmus vagy a vendéglátás terén. Salary.com szerint 2009-ben az Egyesült Államokban a foglalási menedzser átlagos fizetése 39,349 dollár.

$config[code] not found

Alapvető feladatok

dokumentumokat az AGITA LEIMANE a Fotolia.com-tól

A foglalási menedzser kapcsolatot tart a központi foglalási osztálysal, új díjszabási terveket és promóciókat szervez. Egy másik feladat magában foglalja a helyi utazási irodákkal való beszélgetést, hogy kedvezményes hotelajánlatokat szervezzen a jobb foglalási szintek érdekében. Amint azt a Caterer.com-on megemlítettük, a foglalási menedzser szorosan együttműködik a szállodai értékesítési csapattal, hogy a szezonális igényektől és a bevételi igényektől függően megváltoztassa a szobaárakat. Ez a pozíció biztosítja, hogy az értékesítési stratégiák alkalmazkodjanak a változó körülményekhez, például a helyi verseny növekedéséhez vagy az iparági árak csökkenéséhez. Ő is pontos nyilvántartást vezet a foglalásokról a szállodai foglalási rendszeren, és előrejelzi a várható bevételi forrásokat. A kisebb szállodákban a foglalási igazgató közvetlenül részt vehet a lehetséges ügyfelek számára a helyiségek értékesítésében.

Napi kötelezettségek

A foglaláskezelő szerepe gyors ütemű és változatos. A szálloda üzleti területén számos területen fog dolgozni, és megtanulja, hogyan gyakorolják egymást a gyakorlatuk. A foglalási menedzsernek jó kommunikációs készségei vannak a munkatársakkal és a nagyközönséggel. Szüksége lesz továbbá a számítógépek használatára, és képesnek kell lennie a bevételek és a foglalási szintek pontos nyilvántartására. A foglalási menedzsernek jónak kell lennie a számokkal és tudnia kell, hogyan kell megváltoztatni a szállodai gyakorlatokat a kereskedelmi igényeknek megfelelően.

A feladat fontos része, hogy a helyfoglalási csoportot képezze, hogy gyorsan válaszoljon az e-mail szobafoglalásokra, hogy a helyiségek készletei pontosak legyenek. A foglalási menedzser gondoskodik arról, hogy a beérkező ellenőrző lista naponta frissüljön, és hogy az inkonzisztenciákat azonnal vizsgálják. Kommunikáció a magasabb menedzsmenttel annak érdekében, hogy a bevételek és a foglalási árfolyamok hatékonyan tartsák fenn. Az eredményeket a foglalási menedzsernek folyamatosan értékelnie kell, és szükség esetén módosítani kell az értékesítési és foglalási stratégiákat.

A legfontosabb készségek

A foglalási menedzsernek értékesítési gondolkodásúnak kell lennie, és képesnek kell lennie a készletek tartására és frissítésére. Elengedhetetlenek a jó csapatmunka-készségek és a munkatevékenységek átruházásának képessége. Amint azt a CV Library honlapján is megemlítettük, a foglalási menedzsernek megfelelő ismeretekkel kell rendelkeznie az iparági szabványokról a szállodai üzletágban, és biztosítani kell, hogy ezeket a szabványokat közöljék a csapattal és következetesen támogassák.